فانوس

فانوس

احسان الدین عسگری
0.04 MB
دانلود
تعداد دانلود 128 بار

توضیح

ای روشنای قلب من، فانوس راهت می شوم

معرفی اپلیکیشنِ اربعینی دستیار هوشمند فانوس

با به وجود آمدن نو پدیده‌ای الهی و نعمت گونه در این فصل از حیات انقلاب به نام جریانات عظیم اربعینی که به تعبیر مقام معظم رهبری آیت عظمای الهی از آن نام برده شده است ؛ گویی خداوند چراغ راه و امیدی به‌سوی آینده و نصرت‌ها و توفیقات در فضایی بشارت گونه برایمان قرارداده‌است. نشانه‌ای که در آن به‌وضوح مشخص است در نظامات و برنامه‌های الهی انسان می‌تواند فارغ از زر و زور دستگاه‌های حاکمیتی حتی در فقر امکانات درنهایت شرایط تکریم قرار گیرد و مگر هدف از آفرینش و استقرار حاکمیت الهی چیزی جز رشد و تکریم است؟!
تجربه¬ی اربعینی در سالهای گذشته به خوبی نشان داده است که اصلی¬ترین پایه¬ی اداره اربعین مردم هستند و اتفاقا تغییر نقش دستگاه¬ها از فضای ستادی به صف و از شرایط پشتیبان و یا هدایتگر به مجریِ جزء، آسیب¬هایی را بر این جریان عظیم وارد ساخته است و اتفاقاً باری نیز از روی دوش جامعه اربعینی کشور برنداشته است. همچنین با توجه به جریان حرکتی و اداره¬ای اربعین متاسفانه بدلیل عدم وجود تعریف مناسب و قرار گرفتن کلیه دستگاه¬ها ، ساختارها و کارشناسان امر کشور در یک عمل انجام شده تاکنون تعریفی مناسب و جامع برای رفتارها و فرهنگ اربعینی تبیین نشده است و متاسفانه ایرانیان به صورت عام تنها مصرف¬کنندگان اربعین هستند. تغییر این روند و ایجاد یک جریان عمومی برای تبدیل هر زائر به یک خادم و پوشش حداکثری مسائل اربعین توسط مردم از نظر ما راه حل¬هایی داشت که یکی از مهمترین آن¬ها ایجاد یک زیرساخت و ظرفیت برای ایجاد مشارکت حداکثری بود از این رو ایده¬¬ی شکل گیری "دستیار هوشمند فانوس" شکل گرفت.
اپلیکیشن فانوس برآن است تا در سطوح مختلف به اصلاح برخی مشکلات و مرتفع ساختن ضعف¬ها با مشارکت هرچه بیشتر مردم بپردازد. اصولا فانوس ابزاری دانش بنیان ، هوشمند ، ارزش¬آفرین ، مشارکت افزا، هدایتگر و مردمی است. زیرا:
- مبتنی بر مطالعات و با بهره¬بردن از نخبگان و دارندگان عناوین در المپیادهای ملی و بین¬المللی طراحی و تولید شده است.
- هوشمند در فرآیندها و مبتنی بر هوش مصنوعی طراحی شده است و به هدایتگری افراد ، کاروان¬ها و مجموعه ها می¬پردازد و با افزوده شدن بر تعداد کاربران قابلیت¬ و هوشمندی آن افزایش می¬یابد.
- با تبدیل هر زائر اربعینی به یک خادم اربعینی و با ارتقاء هر توانی در هر سطح به یک خدمت ارزش¬آفرینی و مشارکت¬افزایی می¬کند.
-
- بسیار ساده ، کاربردی و امن طراحی شده است تا در هر مکان و هر زمانی به خدمات¬ دهی و رفع مشکلات مختلف بپردازد.
- هرچند ایده آن مدیون فضای اربعین است اما در هر مکان و زمان و خصوصاً در هر رویداد مردمی و یا بحران و پیشامد ، قابلیت خدمت¬ و خدمات رسانی دارد.
به کمک فانوس می¬توانید:

 حتی اگر توان هل دادن یک ویلچر برای 100 متر را دارید می¬توانید به فردی که نیاز به کمک دارد خدمت کنید و از یک زائر مبدل به یک خادم حسینی(ع) شوید.
 یا اگر پزشک هستید و می¬خواهید در مدت حضور در پیاده روی نیم¬ساعت از زمان خود را به خدمت بپردازد ، این ظرفیت برایتان ایجاد می¬شود تا به بیماری که در نزدیکی شماست خدمتی کنید.
 یا هر توان و تخصص دیگری از شما که مورد نیاز باشد تبدیل به خدمتی در حریم امام(ع) بشود.
 حتی در صورت عدم دسترسی به اینترنت شما هم تبدیل به یک راهنمای زائر شوید و به همه اطرافیانتان کمک کنید.
 با بهره بردن از ظرفیت های هوش مصنوعی گمشدگان خود را به راحتی پیدا کنید یا خانواده¬ای را از نگرانی نجات دهید.
 با کمک سایر استفاده¬کنندگان فانوس از تمامی ظرفیت های موجود اعم از محل¬های اسکان ، غذا ، حمام ، سرویس های بهداشتی ، وسایل نقلیه و ... آگاه شوید.
 بهترین پیشنهادها را جهت انتخاب مناسب ترین مسیرها ، مرزها و سایر انتخاب¬هایتان به کمک ربات¬های موجود در نرم افزار به دست آورید.
در یک کلام رسالت فانوس در اربعین حسینی (ع) ایجاد ظرفیت برای تبدیل هر زائر به یک خادم و رفع حداکثری مشکلات و نقایص در حریم امام(ع) توسط عاشقان و دل بستگان خاندان عصمت و طهارت(ع) است.
با ما همراه شوید

Description

Fanoos is an assistant app for Arbaeen pilgrims via smart services in the course of this holy journey, and promotes the Abaeen culture in the whole year

Fanoos is a voluntary effort to facilitate the Arbaeen holy journey toward Imam Hussain (A.S) with the following services:

1) Smart map for guiding the pilgrims seeking for services, like routing, accommodation, food, transportation, bathrooms, health care, lost-an-found, etc.

​2) Fanoos helps pilgrims​ to ​​become volunteer assistants to the other pilgrims​ in different aspects and expertise​ (wheelchair riders, medical doctors, etc.)​

3) Although the original idea of Fanoos was to be an assistant in the Arbaeen, the domain of its services will not be limited to the time of Arbaeen pilgrimage. Fanoos wants to promote the​ beautiful culture​ of​ A​rbaeen in the whole year​ and every place.

logo-samandehi