فیتنکس ( بدنسازی ، تغذیه و شبکه اجتماعی )‌ Fitnex

فیتنکس ( بدنسازی ، تغذیه و شبکه اجتماعی )‌ Fitnex

سیدآرش رضازاده
26.22 MB
دانلود
تعداد دانلود 13128 بار

توضیح

شما برای تندرستی و تناسب اندام خود چه کارهایی انجام میدهید؟ آیا برنامه های ورزشی موثر یا رژیم غذایی مناسب دارید؟ دستیابی به اندام ایده آل و جسم سالم، بدون انجام ورزش های اصولی یا داشتن برنامه غذایی هفتگی امکانپذیر نیست و اپلیکیشن فیتنکس این موارد را در اختیارتان میگذارد.

اولین قدم برای استفاده از برنامه فیتنکس، ثبت نام در آن میباشد که با شماره تلفن همراه انجام میشود. بعد از دریافت کد تایید از طریق پیامک، باید اطلاعات دیگری مثل جنسیت، سن، قد، وزن و گروه خونی را نیز تکمیل نمایید. فیتنکس از این اطلاعات برای سنجش وضعیت سلامتی و اندام شما استفاده میکند و بر اساس آن، برنامه های غذایی یا تمرین های ورزشی در اختیارتان قرار میدهد.

اگر میخواهید این اپلیکیشن در محاسبات خود اشتباه نکند، بهتر است از منوی کناری آن به بخش حساب کاربری بروید و پروفایل خود را کامل کنید. مواردی که در این صفحه نشان داده میشوند عبارتند از:

  • عکس پروفایل و کاور
  • فیت آیدی (دور سینه، بازو، کمر، سابقه بیماری، وزن ایده آل و…)
  • اطلاعات عضویت (تاریخ، برنامه ها، اعتبار کیف پول)

حالا با لمس دکمه تنظیمات در بالای صفحه پروفایل، میتوانید عکس، مشخصات فردی، فیت آیدی و مشخصات شبکه اجتماعی خود را ویرایش نمایید.

هر چیزی که برای سلامت و تناسب اندام به آن نیاز دارید

در فیتنکس و صفحه اصلی (خانه) آن، لیست هایی از برنامه های ورزشی و غذایی به عنوان پیشنهاد قرار گرفته است. همچنین آخرین دستورهای غذایی هم در همین صفحه به چشم میخورند. با لمس دکمه بیشتر در کنار هر کدام از این لیست ها، به بخش برنامه ها خواهید رفت که از سه قسمت زیر تشکیل شده است :

برنامه ورزشی : در این صفحه از برنامه فیتنکس، ۶ دسته بندی برای تمرین های ورزشی وجود دارد که با اشاره بر روی هرکدام، میتوانید فهرست تمرین ها را ببینید. حال کافی است برنامه ورزشی دلخواه خود را انتخاب کنید تا اطلاعات دقیق تری از آن به نمایش درآید. این اطلاعات شامل مدت زمان تمرین (کلی و روزانه)، درجه سختی، جدول زمانبندی و راهنمای انجام حرکات ورزشی میشود.

برنامه غذایی : انجام ورزش در کنار یک رژیم غذایی خوب، میتواند ما را سریعتر به اندام متناسب برساند. به همین دلیل در فیتنکس بخشی برای ارائه برنامه های غذایی مخصوص افزایش یا کاهش وزن پیش بینی شده است. این برنامه ها برای خانم ها و آقایان بطور جداگانه و به تفکیک رده سنی در دسترس هستند.

دستور غذایی : اگر با طرز تهیه غذاهای موجود در برنامه های رژیمی این اپلیکیشن آشنا نیستید، نگران نباشید. در این قسمت از برنامه، دستور تهیه غذاهای متنوع در ۹ گروه مختلف وجود دارد. توضیحات هر غذا شامل تعداد نفرات و مواد اولیه، مدت پخت، ارزش غذایی و میزان مواد لازم برای پخت آن میشود. بد نیست بدانید که برای بعضی از غذاها، ویدیو هم در دسترس میباشد.

نکته : در صفحه اصلی اپلیکیشن ، قسمتی به نام برنامه های من به چشم میخورد. با انتخاب برنامه های ورزشی یا غذایی و همچنین افزودن دستورهای غذایی به علاقه مندی ها، میتوانید آنها را در این بخش ببینید.

محاسبه دقیق کالری تا رسیدن به هدف

حال که به صفحه اصلی فیتنکس برگشتیم اجازه دهید تا درباره یکی از امکانات مفید آن صحبت کنیم. با لمس دکمه دایره ای در سربرگ برنامه، صفحه ای برای ثبت کالری محصولات غذایی مصرف شده یا کالری فعالیت های ورزشی روزانه باز میشود. شما میتوانید این مقادیر را به صورت دستی وارد کنید یا از فهرست آماده کالری ها (در نسخه پولی) استفاده نمایید.

برای این جمع و تفریق باید هدفی وجود داشته باشد و این هدف توسط برنامه مشخص میگردد. اطلاعاتی که هنگام ثبت نام وارد کردید نشان میدهد شما به چه میزان کالری روزانه نیاز دارید. آیا باید لاغر شوید یا چاق. البته امکان تغییر هدف کالری روزانه هم وجود دارد. برای این کار باید به قسمت گزارشات بروید و دکمه تنظیمات را در سربرگ لمس کنید.

نکته : شما میتوانید هنگام استفاده از برنامه به موزیک هم گوش دهید و آهنگ های مورد علاقه خود را به لیست آن اضافه کنید.

در راه سلامتی با دیگران همراه شوید

همانطور که گفتیم، فیتنکس دارای یک شبکه اجتماعی نیز هست که میتوانید از آن برای ارتباط با دیگر کاربران بهره ببرید. آخرین کاربران آنلاین در برنامه، از صفحه اصلی بخش شبکه اجتماعی قابل مشاهده هستند که با لمس هر کدام، پروفایل آنها به نمایش درمی آید. همچنین امکان مشاهده لیست دوستان و تاریخچه پیام ها پیش بینی شده است. در منوی کناری برنامه هم میتوانید از درخواست های دوستی، لایک ها و بازدید پروفایلتان توسط دیگران، باخبر شوید.

فعالیت شما در شبکه اجتماعی این اپلیکیشن به ارسال و دریافت پیام محدود میشود و در واقع تایم لاینی برای نمایش پست های کاربران وجود ندارد. با رفتن به صفحه پروفایل هر کاربر، میتوانید به او پیام شخصی از نوع متنی، صوتی یا تصویری بدهید. سایر امکانات این بخش شامل ارسال درخواست دوستی، لایک کردن پروفایل، بلاک کردن و حذف پیام ها میگردد. مانند دیگر برنامه های پیام رسان که با آن کار کرده اید، دریافت پیام یا لایک شدن از طریق اعلان به اطلاع شما میرسد.

از دیگر امکانات قسمت شبکه اجتماعی در برنامه فیتنکس، باید عضویت در تیم مربیان آن اشاره کنیم. اگر در یک رشته ورزشی تخصص دارید یا مربی هستید، میتوانید به باشگاه مربیان این اپلیکیشن بپیوندید. در این صورت یک نشان مخصوص دریافت خواهید کرد که در صفحه پروفایل شما نشان داده میشود.

ابزارهای سنجش سلامت

در فیتنکس چهار ابزار گنجانده شده تا به وسیله آنها بتوانید از وضعیت جسمی خود آگاه شوید. این ۴ ابزار که از پایین صفحه اصلی (خانه) قابل دسترس هستند عبارتند از:

IBW : برای اینکه بدانید وزنتان ایده آل است یا نه، میتوانید از این ابزار استفاده کنید.

BMI : محاسبه شاخص توده بدن توسط این ابزار انجام میشود و میزان چاقی یا لاغری شما را مشخص میکند.

BMR : مقدار کالری مورد نیاز برای بدن شما با استفاده از این ابزار قابل محاسبه است.

WHR : این ابزار جالب به شما میگوید که اندامتان تا چه حد جذاب به نظر میرسد!

نکته : در هر کدام از ابزارهای بالا باید مقادیر مشخصی مثل جنسیت، وزن، سن و غیره را وارد کنید تا محاسبه انجام شود.

مجله ای برای آنهایی که به سلامت خود فکر میکنند

آخرین بخش فیتنکس در واقع یک مجله آنلاین است که در آن میتوانید به مطالب مفیدی در حوزه سلامت و تناسب اندام دسترسی داشته باشید. مقاله های این قسمت در ۱۰ دسته بندی مختلف قرار گرفته اند که امکان اشتراک گذاری و افزودن آنها به علاقه مندی ها وجود دارد. محتوای این مجله به صورت خودکار بروزرسانی میشود.

شماره پشتیبانی

09128855575

Description

A new exercise, attractive and effective in your hands

logo-samandehi