آیفون ۱۳ از ارتباط ماهواره‌ ای (LEO) پشتیبانی خواهد کرد

1 195

با نزدیک شدن به رویداد معرفی آیفون ۱۳ گمانه زنی ها درباره قابلت‌های این گوشی هر روز افزایش می‌یابد. اخیراً مینگ چی گو گزارشی منتشر کرده که ادعا می‌کند ارتباط ماهواره ای در آیفون ۱۳ وجود دارد. یعنی در واقع می‌توان از قابلیت LEO در این گوشی موبایل استفاده کرد.

این قابلیت به ماربران این امکان را می‌دهد تا در نقاط بدون پوشش آنتن دهی تلفن همراه از ارتباط ماهواره‌ای نزدیک به سطح زمین استفاده کنند. (Low Earth Orbit)

وی می‌گوید :

ما پیش بینی می کنیم که مشخصات سخت افزاری آیفون ۱۳ می تواند از ارتباطات ماهواره ای با مدار زمین پایین (LEO) پشتیبانی کند. اگر اپل امکانات نرم افزاری مربوطه را فعال کند ، کاربران آیفون ۱۳ می توانند در صورت عدم پوشش ۴G/5G از طریق ماهواره تماس بگیرند و پیام ارسال کنند.

برای فعال کردن ارتباط ماهواره ای ، آیفون ۱۳ به تراشه Qualcomm X60 نیاز دارد. کو پیشبینی می‌کند که Globalstar به عنوان ارائه دهنده خدمات به احتمال زیاد از نظر فناوری و پوشش خدمات با اپل همکاری خواهد کرد.

برای سهولت کار مشتریان ، اپل به عنوان اپراتور شبکه همکار خود می تواند از خدمات Globalstar استفاده کند و در صورت عدم دسترسی ۴G یا ۵G ، مشتریان را از طریق آن به شبکه ارتباط کند.

کو به این باور بسیار خوشبین است و از قضا یک تیم تحقیق و توسعه نیز به این منظور تشکیل داده است.

ادامه مطلب

اولین نظر
  1. […] ۲۳ شهریور ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران اپل طی کنفرانس معرفی آیفون ۱۳، در کنار آیفون جدید از محصولات شگفت انگیزی رونمایی […]

نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.