۱۰ روش استفاده از اینستاگرام برای کامپیوتر دسکتاپ

0 672

“اینستاگرام بعد از تلگرام محبوب‌ترین شبکه‌ی اجتماعی در میان ایرانیان است، به‌طوری که طبق آخرین آمار که در اواخر نیمه‌ی اول سال ۹۷ از وضعیت تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی تهیه شده است، اینستاگرام ۲۴ میلیون کاربر در ایران  دارد و حدودا نیز ۲۰ درصد از کل پهنای باند اینترنت کشور نیز صرف استفاده از اینستاگرام می‌شود. در واقع ایران هشتمین کشور دنیا از نظر بیشترین تعداد کاربر فعال اینستاگرام محسوب می‌شود.”

کاربران شبکه‌های اجتماعی کاربران اینستاگرام ممکن است به دلایل مختلفی چون مشاهده تصاویر و ویدیوها در ابعادی بسیار بزرگتر، ساخت محتوای بصری و مدیریت حرفه‌ای صفحه اینستاگرام نیاز به مرور اینستاگرام از طریق کامپیوتر یا لپتاپ داشته باشند، اما یکی از بزرگ‌ترین مشکلات اینستاگرام همین عدم امکان دسترسی به این شبکه‌ی اجتماعی محبوب از طریق کامپیوتر و لپتاپ است.

هرچند روش‌هایی برای حل این مسئله وجود دارد ولی در تمامی روش‌های موجود دارای محدودیت‌هایی هستند، ولی ما در این مقاله می‌خواهیم تمام روش‌های دسترسی به اینستاگرام از کامپیوتر و لپتاپ را با ذکر امکانات و معایب‌شان بررسی کنیم و بهترین‌ها را به شما پیشنهاد کنیم تا شما بتوانید بالاخره براحتی صفحه اینستاگرام خود را روی کامپیوتر خود مدیریت کنید. پس در ادامه همراه ما باشید و توجه داشته باشید که با استفاده از منوی زیر با ۱۰ روش استفاده از اینستاگرام برای کامپیوتر دسکتاپ می‌توانید روی عنوان هر روش کلیک کنید و فورا به توضیح و لینک دانلود یا مسیر ارتباط با آن هدایت شوید!

 1. برنامه‌ رسمی اینستاگرام برای ویندوز ۱۰

 2. استفاده از برنامه‌های شبیه‌ساز اندروید برای کامپیوتر

 3. استفاده از افزونه‌های گوگل کروم

 4. استفاده از افزونه‌های فایرفاکس

 5. برنامه‌های غیررسمی اینستاگرام تحت ویندوز و مک

 6. وبسایت‌های خدمات آنلاین اینستاگرام

 7. وبسایت‌های خدمات آنلاین شبکه‌های اجتماعی

 8. استفاده از حالت نمایش موبایل مرورگر اینترنتی گوگل کروم برای اینستاگرام

 9. نسخه‌ی اینستاگرام تحت وب

 10. استفاده از افزونه تغییر حالت نمایش مرورگر اینترنتی فایرفاکس

 

 

 1. برنامه‌ رسمی اینستاگرام برای ویندوز ۱۰

برنامه‌ی رسمی اینستاگرام برای ویندوز 10
برنامه‌ی رسمی اینستاگرام برای ویندوز ۱۰

بهترین گزینه برای استفاده از اینستاگرام روی کامپیوتر، نصب و استفاده از برنامه اینستاگرام از Microsoft Store در ویندوز ۱۰ است. کافیست اینستاگرام را در مایکروسافت استور جستجو کنید و نصب کنید. سپس قادر خواهید بود که با کامپیوتر و لپتاپ در اینستاگرام خود پست بگذارید، استوری‌ها را مشاهده کنید و پیام‌های دایرکت را بخوانید و جواب دهید. تنها ضعف آن در نبود امکان اشتراک‌گذاری پست‌ها است.

[highlight background=”” color=”sky blue”]برای نصب Instagram از Microsoft Store کلیک کنید[/highlight]

 


 1. استفاده از برنامه‌های شبیه‌ساز اندروید برای کامپیوتر

استفاده از برنامه‌های شبیه‌ساز اندروید برای کامپیوتر مانند Bluestacks و Nox Player
استفاده از برنامه‌های شبیه‌ساز اندروید Bluestacks برای کامپیوتر

روش خوب دیگر، استفاده از یک برنامه شبیه‌ساز اندروید مانند BlueStacks و Nox Player است. با نصب بلواستکس که می‌توانید رایگان از سایت خودش هم دانلود کنید، تمام برنامه‌های موبایل اندروید روی پی سی و مک قابل‌استفاده خواهند بود. با بلواستکس اینستاگرام موبایل را با تمام امکانات آن روی کامپیوتر  می‌توانید اجرا ‌کنید

[highlight background=”” color=”sky blue”]برای نصب BlueStacks کلیک کنید[/highlight]

[highlight background=”” color=”sky blue”]برای نصب Nox Player کلیک کنید[/highlight]

 


 1. استفاده از افزونه‌های گوگل کروم

Smart for Instagram افزونه گوگل کروم اینستاگرام
Smart for Instagram افزونه گوگل کروم اینستاگرام

استفاده از افزونه‌های گوگل کروم نیز امکانات متنوعی به شما می‌دهند. برای گوگل کروم، بهترین افزونه Websta for Instagram، Desktop for Instagram و Smart for Instagram هستند.

[highlight background=”” color=”sky blue”]نصب افزونه گوگل گروم Websta for Instagram[/highlight]

[highlight background=”” color=”sky blue”]نصب افزونه گوگل گروم Desktop for Instagram[/highlight]

[highlight background=”” color=”sky blue”]نصب افزونه گوگل گروم Smart for Instagram[/highlight]

 


 1. استفاده از افزونه‌های فایرفاکس

Instagram App افزونه اینستاگرام موزیلا فایرفاکس
Instagram App افزونه اینستاگرام موزیلا فایرفاکس

استفاده از افزونه‌های فایرفاکس امکانات مشابه افزونه‌های گوگل کروم می‌دهند هرچند که معمولا افزونه‌های گوگل کروم عملکرد بهتر و سریعتری دارند. اما بهترین افزونه‌های فایرفاکس برای دسترسی به امکانات اینستاگرام Panel Do Instagram و Instagram App هستند.

[highlight background=”” color=”sky blue”]نصب افزونه موزیلا فایرفاکس Instagram App[/highlight]

[highlight background=”” color=”sky blue”]نصب افزونه موزیلا فایرفاکس Panel Do Instagram [/highlight]

 


 1. برنامه‌های غیررسمی اینستاگرام تحت ویندوز و مک

10 روش استفاده از اینستاگرام برای کامپیوتر دسکتاپ

برنامه‌های کامپیوتر برای مک و ویندوز راه‌حل دیگر است. اگر از مک استفاده می‌کنید، برنامه Flume را از وبسایتش دانلود و نصب کنید. اگر از ویندوز یا مک استفاده میکنید از  Gramblrاستفاده کنید. البته این ابزارها با اینکه امکانات کامل اینستاگرام را دارند، ولی همیشه درست کار نمی‌کنند. همچنین گزینه‌ی غیررسمی اینستاگرام برای ویندوز ۱۰ برنامه‌ی InstaPic است که برای ایفون هم کاربرد دارد.

[highlight background=”” color=”sky blue”] برای نصب Flume کلیک کنید (نسخه مک)[/highlight]

[highlight background=”” color=”sky blue”]برای نصب Gramblr کلیک کنید (نسخه ویندوز و مک) (نسخه ۳۲x و ۶۴x)[/highlight]

[highlight background=”” color=”sky blue”]برای نصب InstaPic کلیک کنید (نسخه ویندوز ۱۰)[/highlight]

 


 1. وبسایت‌های خدمات آنلاین اینستاگرام

وبسایت‌های خدمات آنلاین اینستاگرام Schedugram
وبسایت‌های خدمات آنلاین اینستاگرام Schedugram

وبسایت‌های خدمات آنلاین اینستاگرام مانند Latergram و Schedugram نیز کمک خوبی هستند، به علاوه که به شما امکان مدیریت چند حساب مختلف شبکه‌های اجتماعی یکسان یا مختلف هم دارند.

در ابتدا به وبسایت later.me می‌پردازیم. با استفاده از این وبسایت شما می‌توانید محتوای خود را پست کنید و ارسال خودکار پست‌ها را نیز برنامه‌ریزی نمایید. اما اگر قصد استفاده از امکان زمانبندی ارسال پست را دارید، پس در این روش شما همچنان به گوشی خود نیاز خواهید داشت. این برنامه در زمانی که تعیین کرده‌اید یک یادآور به گوشی‌تان ارسال می‌کند و شما برای تایید ارسال پست، باید از گوشی خود آن را تایید کنید.

وبسایت schedugram امکانات خیلی بهتری دارد ولی فقط حساب رایگان آن هفت روزه بوده و برای استفاده کامل لازم است هزینه‌ی آن را بپردازید. با این وبسایت می‌توانید از کامپیوتر خود پست ارسال کرده یا برایشان زمانبندی کنید تا بعداً ارسال شوند. به علاوه برای ارسال پست یا زمانبندی آن هم لازم نیست مثل later.me مجبور به استفاده از گوشی‌تان هم باشید.

 


 1. وبسایت‌های خدمات آنلاین شبکه‌های اجتماعی

ابزارهای آنلاین مدیریت شبکه‌های اجتماعی Hootesuite
ابزار آنلاین مدیریت شبکه‌های اجتماعی Hootesuite

غیر از وبسایت‌های خدمات آنلاین اینستاگرام، همچنین وبسایت‌های خدمات آنلاین شبکه‌های اجتماعی مختلف هم وجود دارد که اغلب اینستاگرام، توئیتر، فیسبوک و غیره را همزمان پشتیبانی می‌کنند. از مهم‌ترین ابزارهای آنلاین مدیریت شبکه‌های اجتماعی Hootesuite و Buffer هستند. شما در نسخه وبسایت این ابزارها علاوه بر تحلیل عملکرد پست‌های شما و نمایش اینستاگرام، همچنین می‌توانید از امکان زمانبندی ارسال پست و بسیاری از امکانات دیگر را نیز استفاده کنید.


 1. نسخه‌ی اینستاگرام تحت وب

اینستاگرام-تحت-وب
اینستاگرام تحت وب با ادرس www.instagram.com

راه‌حل دیگر استفاده از نسخه‌ی وب اینستاگرام روی کامپیوتر است. به سایت اینستاگرام بروید و یوزرنیم و پسوورد خود را وارد کنید تا از امکانات نمایشی اینستاگرام مانند مشاهده فید، استوری‌ها، اکسپلور و کامنت‌ها بهره ببرید، البته امکان پست و غیره از این روش وجود ندارد و فقط مناسب چک کردن اینستاگرام است.

 


 1. استفاده از حالت نمایش موبایل مرورگر اینترنتی گوگل کروم برای اینستاگرام

استفاده از حالت نمایش موبایل مرورگر اینترنتی گوگل کروم برای اینستاگرام

در ابتدا به روش استفاده از حالت نمایش موبایل مرورگر گوگل کروم می‌پردازیم. در مرورگر کروم، آدرس سایت اینستاگرام را وارد کرده و سپس وارد حساب کاربری خود شوید. از بخش تنظیمات مرورگر کروم در قسمت بالا سمت راست روی گزینه Web Developer  رفته و سپس با انتخاب Toggle Tools وارد حالت توسعه‌دهنده شوید. با زدن همزمان کلیدهای Ctrl+Shift+I  در ویندوز و Cmd+Alt+I در مک نیز می‌توانید وارد این حالت شوید.

سپس با فشردن همزمان ترکیب کلیدهای Ctrl+Shift+M در ویندوز و Cmd+Shift+I در مک وارد رابط کاربری مخصوص موبایل شوید. برای استفاده از حالت موبایل به هیچ‌وجه نباید حالت توسعه‌دهنده را ببندید زیرا با بستن این حالت، دوباره مرورگر به حالت دسکتاپ باز خواهد گشت.

اکنون با همان محیطی مواجه می‌شوید که مشابه وبسایت اینستاگرام روی مرورگر موبایل شماست. برای اطمینان از حضور همه قابلیت‌های نسخه موبایلی اینستاگرام، در بالای پنجره موبایلی (که معمولاً عبارت no device selected درج شده) می‌توانید یک موبایل مانند آیفون ۸ یا هرموبایل دیگر را از لیست انتخاب کنید. حالا رابط کاربری آشنای موبایل برای شما باز می‌شود که به امکانات کامل آن دسترسی خواهید داشت. حالا می‌توانید با فشردن دکمه  “+” در پایین صفحه تصویر دلخواهی را از کامپیوتر خود روی اینستاگرام پست کنید.

 


 1. استفاده از افزونه تغییر حالت نمایش مرورگر اینترنتی فایرفاکس

نصب-افزونه-User-Agent-Switcher
صفحه نصب افزونه User Agent Switcher در موزیلا فایرفاکس

برای پست گذاشتن با استفاده از حالت نمایش موبایل مرورگر اینترنتی فایرفاکس لازم است در ابتدا یک افزونه روی آن نصب کنید. برای گذاشتن عکس در اینستاگرام با استفاده از فایرفاکس، در ابتدا آن را باز کنید و وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید. سپس افزونه User-Agent Switcher را نصب نمایید. البته از این افزونه چند نمونه وجود دارد و در صورتی که هرکدام با نسخه فایرفاکس شما سازگاری نداشت، از دیگری استفاده کنید. این افزونه ساده‌ترین روش برای تبدیل فایرفاکس به شکل موبایل است. پس از نصب افزونه روی آیکون آن در بخش بالا سمت راست کلیک کنید و از میان گزینه‌های مختلف بخش Mobile هرکدام را که مایلید انتخاب کنید و سپس مرورگر خود را Refresh یا بارگذاری مجدد کنید. حالا اینستاگرام وب مانند اینستاگرام موبایل قابل‌استفاده است.

[highlight background=”” color=”sky blue”]برای نصبنصب افزونه User-Agent Switcher (نسخه‌ی آموزشی این مقاله) [/highlight]

[highlight background=”” color=”sky blue”]برای نصب افزونه User Agent Switcher [/highlight]

نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.