امکانات iOS 12.1

0 424

نسخه‌ی iOS 12.1 را باید یکی از آپدیت‌های خوب و بدردبخور اپل دانست چراکه در این نسخه امکانات FaceTime تا حد بالایی توسعه یافته و همچنین توسعه قابلیت دو سیم‌کارتی و بهینه‌سازی کنترل عمق میدان برای تصاویر پرتره آیفون‌های سری XS و آیفون XR و معرفی ایموجی‌های جدید برای آیفون و آیپد هرکدام می‌تواند توانایی کاربران را حسابی ارتقا دهد. در ادامه به معرفی قابلیت‌ها و امکانات iOS 12.1 می‌پردازیم.

“انتشار نسخه iOS 12.0.1 و رفع باگ‌ها”

 

کنترل عمق میدان در تصاویر پرتره

کنترل عمق میدان در تصاویر پرتره

تفکیک‌پذیری عمق پیشرفته در حالت پرتره امکان عکاسی پرتره را با افکت بوکه در سطح پیشرفته را نیز امکان‌پذیر ساخته است. کاربران در iOS 12.1 می‌توانند عمق میدان را در پیش‌نمایش همزمان و همچنین بعد از ضبط تصویر تنظیم نمایند و به این ترتیب، کنترل بیشتری برای ایجاد تصاویر پرتره با پس‌زمینه‌ای از افکت Blur داشته باشند. حالت Portrait با امکان کنترل عمق همچنین برای دوربین TrueDepth سلفی وجود دارد که از قابلیت‌های Memoji و پشتیبانی از شناسایی سریع‌تر چهره برای برنامه‌های واقعیت افزوده ARKit نیز بهره می‌برد.

 

FaceTime گروهی

FaceTime گروهی

قابلیت FaceTime گروهی به شما امکان می‌دهد که با ۲ تا ۳۲ نفر دیگر همزمان به صورت ویدئویی در تماس باشید یا حتی از افکت‌های دوربینی یکسان که در Messages وجود دارد برای ایجاد Animoji و Memoji بهره بگیرید. وقتی دعوتی را دریافت می‌کنید دیگران می‌توانند با آیفون، آیپد یا مک خود به صورت صوتی یا تصویری نیز به شما بپیوندند.

امکان FaceTime از هوشی دستگاه استفاده می‌کند تا افرادی که در حال صحبت هستند، از میان گروه دیگر اعضای گفتگوی گروهی شناسایی کرده و آنها را نمایش دهد و فرد فعال را در مرکز نمایشگر و جلوی بقیه نمایش دهد. در واقع، سایز تصویر هر فرد بسته به میزان فعالیت آنها در گفتگوی گروهی دارد و تصاویر پروفایل بزرگ‌تر مربوط به فعال‌ترین و کوچک‌ترین تصاویر برای غیرفعال‌ترین افراد در گفتگوی گروهی خواهد بود. جالب است بدانید که سنجش میزان فعالیت در گفتگوی گروهی بر اساس مدت صحبت، بلندی صدا و حتی حرکات بدن صورت می‌گیرد. شرکت‌کنندگانی که صحبت نمی‌کنند در پایین صفحه نمایش داده می‌شوند مگر اینکه وارد بحث شوند. البته با انتخاب هرکدام از اعضا توسط کاربر، ویدئوی آن عضو به جلو و مرکز صفحه جابجا می‌شود.

امکان FaceTime گروهی با برنامه پیامرسان Messages می‌تواند ادغام شود و شما براحتی می‌توانید از طریق چت iMessage گروهی از قابلیت FaceTime گروهی نیز بهره‌مند شوید. اگر افرادی در FaceTime قبلا گفتگویی را آغاز کرده باشند، شما نیز در Messages می‌توانید تماس‌های فعال را در فهرست گفتگو مشاهده کنید.

 

ایموجی‌های جدید

iOS-12.1-Emoji-FaceTime

بیش از ۷۰ ایموجی جدید در iOS 12.1 به آیفون و آیپد اضافه شده‌اند که شامل کاراکترهایی مدل موهای مختلف، شکلک‌های با حالات عاطفی متنوع‌تر، حیوانات، ورزش‌ها، غذاها و دیگر موارد می‌شوند. این ایموجی‌های جدید همچنین برای اپل واچ و مک هم با آپدیت نرم‌افزاری رایگان دردسترس قرار خواند گرفت.

 

پشتیبانی دوم سیم‌کارت

کاربران آیفون‌های سری XS و آیفون XR در iOS 12.1 می‌توانند از امکان پشتیبانی دو سیم‎‌کارته نانوسیم و eSIM نیز استفاده کنند. کاربران می‌توانند بدون داشتن نانوسیم فیزیکی، بسته‌های اینترنتی را از شرکت سیم‌کارت خود دریافت کنند. البته مشخص نیست این امر در ایران چقدر پشتیبانی می‌شود.

نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.