امکانات جدید iOS 12

0 389

نسخه‌ی iOS 12 که به‌تازگی از طرف شرکت Apple عرضه شده است، علاوه بر بهبود عملکردی همچنین با خود یک سری از امکانات جدید و مهیج را برای آیفون و آیپد به همراه آورده است. انتشار نسخه‌ی iOS 12 اپل در ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۸ (حدودا شش روز پیش) رسما توسط کریگ فدریگی صورت گرفت و علی‌رغم اینکه از نظر ظاهری تقریبا مشابه نسخه‌ی ۱۱ است، ولی عملا از تعداد قابل‌توجهی از عملکردهای جدید، بهبود طول عمر باتری و اپدیت‌های امنیتی و امکانات جدید متنوعی بهره می‌برد. در ادامه به معرفی امکانات جدید iOS 12 خواهیم پرداخت.

مروری بر قابلیتهای IOS 12

“آشنایی با امکانات iOS 12.1”

 

امکانات جدید iOS 12

شرکت اپل ادعا می‌کند که با انجام آزمایش‌هایی متوجه شده است که این نسخه‌ی جدید روی iPhone 6 Plus حدود ۴۰ درصد در اجرای اپلیکیشن‌ها سریع‌تر شده و صفحه کلید سیستم آن نیز تا ۵۰ درصد زودتر فعال می‌شود و همچنین دوربین تا ۷۰ درصد زودتر اجرا می‌شود.

  • اپلیکیشن Photos با بهره‌گیری از امکانات جدیدی به کاربران کمک می‌کند تا تصاویر را در کتابخانه (Library) خود بهتر پیدا کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید. این برنامه حالا از امکان ارائه پیشنهادها برای جستجو و به‌اشتراک‌گذاری تصاویر در بخش «For You» بهره می‌برد.
  • امکان Memoji که نوعی Animoji جدید و با قابلیت ‌شخصی‌سازی بیشتری است، رد و بدل پیام را در Message گویاتر و بامزه‌تر می‌سازد، به این ترتیب که کاربر می‌تواند از تصویر خودش یک کاراکتر سه‌بعدی ایجاد نماید. به علاوه، اپل سه ‌‌Animoji جدید به نام کوالا، ببر و تی‌رِکس نیز به پیامرسان خود اضافه کرده است.
  • امکان Screen Time قادرست که مدت زمان استفاده‌ی کاربر از دستگاه و همچنین بعضی از اپلیکیشن‌ها را اندازه‌گیری نماید و نمایش دهد و به شما و نزدیکان‌تان کمک می‌کند که هنگام استفاده از آیفون یا آیپدتان بهتر بتوانید از وقت خود بهره ببرید.
  • همچنین امکان Siri Shortcuts سریع‌تر می‌تواند فرمان‌های صوتی را اجرا نماید، به علاوه که حالا هر اپلیکیشنی می‌تواند با Siri کار کند و اجرا شود.
  • امکان جدید «واقعیت افزوده» یا AR جذابیت بیشتری پیدا کرده است و به‌نحوی توسعه یافته که حالا توسعه‌دهندگان اپلیکیشن می‌توانند امکان به‌اشتراک‌گذاری تجربه‌های واقعیت افزوده را بکار بگیرند. امکان ARKit 2 کاربر را قادر می‌سازد که چشم‌انداز خود را با دیگر آیفون‌ها به اشتراک بگذارد. به علاوه که این امکان قادر به شناسایی کامل تصویر دوبعدی و ردیابی اشیاء سه‌بعدی نیز است.

ممانعت ردیابی در مرورگر سافاری

  • امکانات امنیتی جدید مرورگر Safari با بهره‌گیری از قابلیت از «ممانعت ردیابی هوشمند» نیز به کاربر کمک می‌کند تا از ردگیری شدن در فضای اینترنت اجتناب نماید، به این نحو که مرورگر به کاربر قدرت انتخابی برای غیرفعال کردن دکمه‌های Like و  Share در شبکه‌های اجتماعی می‌بخشد.
  • قابلیت CarPlay نیز اکنون می‌تواند اپلیکیشن‌های مسیریابی طرف ثالث را اجرا نماید.
  • یکی از قابلیت‌های جدید امکان واقعیت افزوده Measure نام دارد که به کاربر امکان اندازه‌گیری می‌بخشد که با آن می‌توان برای سنجش تراز سطوح هم استفاده کرد. البته سابقا این امکان روی اپلیکیشن Compass (قطب‌نما) وجود داشته است.
  • نوتیفیکشن‌ها نیز حالا گروه‌بندی می‌شوند و از نوار «مدیریت» بهره می‌برند که کاربر را قادر می‌سازد که نوتیفیکشن‌های هر برنامه‌ای را خاموش سازند یا در صورت دریافت، هشدار صوتی یا لرزشی نداشته باشند.

گروه‌بندی نوتیفیکشن‌ها

نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.