اپل، Shazam را خرید!

1 373

شرکت اپل اخیرا اعلام کرد که اپلیکیشن Shazam را در ازای ۴۰۰ میلیون دلار خریده و بزودی تمام کاربران این برنامه‌ی پرطرفدار موسیقی می‌توانند بدون مزاحمت تبلیغات از امکانات آن استفاده کنند. شَزَم با شناسایی آهنگ‌هایی که برای کاربران ناشناس هستند، یکی از محبوب‌ترین و پرامتیازترین برنامه‌های موسیقی دنیاست به‌طوری که تاکنون بیش از یک میلیارد بار روی گوشی‌ها و گجت‌های هوشمند نصب شده و به‌طور روزانه ۲۰ میلیون بار موسیقی شناسایی می‌کند.

البته اپل این خرید را در دسامبر ۲۰۱۷ انجام داده بود، ولی اتحادیه اروپا در آوریل ۲۰۱۸ تصمیم به بررسی این خرید کرد و همین امر باعث تعویق در انتقال مالکیت اپلیکیشن شزم شد. هرچند در اوایل ماه سپتامبر اتحادیه اروپا این معامله را تایید کرد و اپل با پرداخت معادل ۳۰۰ میلیون یورو، مالک شرکت Shazam Entertainment Ltd شد. شرکت شزم در سال ۱۹۹۹ با شراکت سه دانشجوی دانشگاه برکلی، کالیفرنیا و یک کارشناس لندنی شرکت مشاوره خدمات اینترنت تاسیس شد. محبوبیت شزم باعث شد که در سال ۲۰۱۳ یکی از ده اپلیکیشن پرکاربر دنیا شود و در ۲۰۱۴ هم ۱۰۰ میلیون کاربر ثابت ماهانه داشته باشد.

 

امکانات و ویژگی‌های اپلیکیشن Shazam

برنامه‌ی Shazam به صدها میلیون کاربرش در جهان اجازه می‌دهد که آهنگ‌هایی را که در اطرافش پخش می‌شود، شناسایی کند و اطلاعات هنرمند، نام آهنگ، آلبوم و دیگر موارد را کاربر خود نشان دهد. این برنامه تاکنون منبع درآمدش از تبلیغات بوده است، اما شرکت Apple با بیان خبر خرید مالکیت آن، همچنین مژده داده که بزودی تبلیغات آزاردهنده‌ی آن را متوقف می‌کند تا کاربران بتوانند بدون هیچ وقفه‌ای از امکانات آن بهره‌مند شوند. علاوه بر امکاناتی چون شناسایی موسیقی، شزم قابلیت نمایش ترانه، مشاهده ویدئوهای یوتیوب، پیگیری فعالیت هنرمندان موردعلاقه‌، شنیدن و خرید موسیقی، گوش دادن به رادیو و Spotify، اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی مختلف و غیره را نیز دارد.

اپلیکیشن شزم که پیشروی نوآوری در کشف و شناخت موسیقی است، به کاربران امکان می‌دهد تا آهنگ‌های ناشناس خود را بشناسند، با دیگران تعامل کنند و محتوای ویدئویی، صوتی یا متن چاپی را با هم به اشتراک بگذارند. شزم همچنین به موسیقی‌دوستان اجازه می‌دهد تا اخبار و آثار هنرمندان موردعلاقه‌ی خود را پیگیری کنند و علائق خود را با دیگران نیز سهیم شوند.

اپ Shazam

 

اولیور شوسر (معاونت بخش Apple Music) در این رابطه اظهار کرد؛ «اپل و شزم با هم سابقه‌ی همکاری طولانی دارند. شزم یکی از اولین اپ‌هایی بود که ما در اپ استور ارائه دادیم و در این مدت توانسته به محبوبیت بسیاری برای طرفداران موسیقی در تمام دنیا دست پیدا کند. ما هم به خاطر علاقه‌ی مشترک‌مان به موسیقی و نوآوری از بابت همکاری تیم‌های هردو شرکت خیلی مشتاق هستیم که بتوانیم به کاربران حتی راه‌های بهتری را در کشف و لذت بردن از موسیقی ارائه دهیم.»

 

برنامه کشف و شناسایی موسیقی Shazam

نصب Shazam از سیب اپ

اپ Shazam در دو نسخه ارائه می‌شود و شما می‌توانید هردو را از اپ استور ایرانی سیب اپ تهیه و نصب نمایید. توجه داشته باشید که نسخه Shazam – Discover music, artists, videos & lyrics در iTunes و Google Play به صورت رایگان ولی با تبلیغات ارائه می‌شود اما نسخه‌ی Shazam Encore همان امکانات شزم رایگان را دارد ولی این نسخه بدون تبلیغات بوده و iTunes و Google Play آن را با قیمت ۲.۹۹ دلار ارائه می‌دهند.

 

[feature_box image=”” title=”” background=”#0989f6″ link=”http://bit.ly/2R9cULK” target=”_blank”]بر ای نصب Shazam از اپ استور ایرانی سیب اپ کلیک کنید[/feature_box]

اولین نظر
  1. […] اپل سرویس Shazam را خریده و هسته آن را در سیستم عامل iOS قرار داده. برای شناسایی موزیک های در حال پخش در موزیک اطراف کافیست گزینه آن را در کنترل سنتر قرار دهید. برای قرار دادن این گزینه در دسترس، از منوی کنترل سنتر مطابق تصویر عمل کنید. […]

نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.