باتری قدرتمند آیفون XR

0 316

وقتی اولین بار آیفون XR را باز می‌کنید، اولین چیزی که چشمان شما را به خود جلب می‌کند، باتری بسیار بزرگ و قدرتمند آن است. در واقع، باتری iPhone XR نسبت به تمام مدل‌های آیفون (غیر از آیفون XS MAX) مجهز به قدرتمندترین باتری است و حتی آیفون XS که ۲۵۰ دلار از XR گران‌تر است، باتری ضعیف‌تری دارد. حتی اگر با آیفون XR بی‌وقفه از طریق اینترنت ۴G در اینترنت گشت و گذار کنید، باتری آن ۱۱ ساعت ۲۶ دقیقه می‌تواند دوام بیاورد. این میزان شارژ تنها با گوشی Galaxy Note 9 برابری می‌کند و تمام دیگر گوشی‌های هوشمند دنیا از لحاظ باتری در برابر آیفون XR کم می‌آورند.

البته خود اپل اعلام کرده است که باتری آیفون XR حدود یک ساعت و نیم از آیفون ۸ Plus شارژ بیشتری نگه می‌دارد. اگر از نظر فنی بخواهیم باتری قدرتمند آیفون XR را با رقبای آیفونی خود بررسی کنیم، لازم به ذکر است که آیفون XR دارای باتری ۱۱.۱۲Wh است، در حالیکه آیفون ۸ مجهز به باتری ۶.۹۶Wh است و آیفون ۸ Plus نیز باتری ۱۰.۲۸Wh دارد. همچنین آیفون XR نسبت به آیفون‌های سری XS نیز کم نمی‌آورد به طوری که آیفون XS باتری ۱۰.۱۳Wh دارد و تنها آیفون XS MAX با باتری ۱۲.۰۸Wh می‌تواند باتری جدیدترین آیفون اپل را شکست دهد که البته سایز بسیار بزرگ XS MAX نیز بی‌تاثیر نبوده که توانایی حمل باتری بزرگ را برایش فراهم آورده است.

 

ارتباط میان ماندگاری شارژ باتری و پردازشگر

مدت ماندگاری شارژ باتری صرفا به اندازه و ظرفیت باتری موبایل ارتباط ندارد. پردازشگر A12 Bionic در مدل‌های سال ۲۰۱۸ محصولات اپل در سایز ۷ نانومتری تولید شده‌اند، در حالیکه چیپست‌های سری A قدیمی‌تر اندازه‌ی ۱۰ نانومتری داشتند. کاهش فاصله‌ی میان قطعات باعث شده که گرمای کمتری هدر رود و نتیجتا انرژی بیشتری ذخیره شود. این امر همچنین عملکرد بهتری به همراه داشته است و کارها زودتر در آیفون XR پردازش می‌شوند.

سایز باتری آیفون XR

نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.