برترین اپ های حسابداری برای آیفون

0 130

این روزها با توجه به نیاز افراد جامعه و پیشرفت تکنولوژی، نرم افزارها هستند که به سادگی بسیاری از نیازهای مردم را رفع می‌کنند. یکی از انواع این نرم افزارهای گوشی، اپ‌های حسابداری هستند که تاثیر بخصوص در روزمره کاربران دارند. در واقع با استفاده از این نرم افزارها، انجام بسیاری از فعالیت‌های کاربران مانند پیگیری هزینه‌ها، صدور فاکتور یا ارائه گزارش مالی از طریق گوشی ممکن شده است.

همان‌طور که می‌دانید تعداد کاربران گوشی‌های آیفون نسبت به اندروید خیلی کمتر است. در این صورت ممکن است برنامه‌های قابل نصب روی گوشی‌های آیفون به اندازه گوشی‌های اندروید مورد توجه قرار نگیرد. بنابراین اکثر اپلیکیشن‌های موجود همزمان قابل نصب روی گوشی‌های اندروید و آیفون هستند. با این وجود در این مقاله از سایت سیب اپ تصمیم داریم به معرفی چند مورد از برترین اپلیکیشن‌های حسابداری آیفون بپردازیم. پس ما را تا پایان این پست همراهی کنید.

برترین نرم افزارهای حسابداری موبایل iOS

امروزه گوشی‌های موبایل تبدیل به یکی از ابزارهای جدایی‌ناپذیر از زندگیمان شده‌اند که همه جا همراه ما هستند. با توجه به این مطلب می‌توان گفت دیگر مانند گذشته، تنها جهت برقرارکردن ارتباط تلفنی به کار نمی‌روند و از آن‌ها استفاده‌های زیادی می‌شود. در واقع گوشی‌های موبایل به عنوان ابزاری جهت انجام کارهای روزانه به شمار می‌آیند.

با توجه به نرم افزارهای موجود در بازار می‌توان از گوشی‌های موبایل جهت انجام اموری مانند انجام تراکنش و مدیریت امور مالی، چک‌کردن حساب و گردش مالی استفاده کرد. این نرم افزارها قابل نصب روی انواع گوشی‌های اندروید و آیفون هستند که کارکرد یکسانی برای کاربران دارند. در ادامه به معرفی برترین نرم افزارهای حسابداری برای گوشی آیفون می‌پردازیم. استفاده از اپ حسابداری برای آیفون امکان‌ تجربه حسابداری شخصی را برای شما فراهم می‌کند.

نرم افزار حسابداری eAccounting

این نرم‌ افزار یکی از بهترین برنامه‌های حسابداری همراه است که با استفاده از آن امکان مدیریت هزینه‌ها و رسیدگی به امور مالی شخصی برایتان فراهم می‌شود. با استفاده از eAccounting شما می‌توانید از طریق ثبت داده‌ها، برای خود یک گزارش مالی تهیه کنید. این نرم افزار همچنین قابلیت‌های مختلفی دارد که در زیر به چند مورد از آن اشاره می‌کنیم:

 • قابلیت مدیریت پایگاه داده برای ارگان‌های تجاری و اشتراک‌گذاری آن با اعضای تیم
 • قابلیت فهرست کردن حساب‌ها و مدیریت امور مالی
 • امکان بستن حساب در صورت پایان دوره حسابداری
 • قابلیت ایجاد گزارش‌های مالی مختلف مانند صورت درآمد، ترازنامه و…

برنامه حسابداری iAccountant

یکی دیگر از انواع اپ حسابداری برای آیفون برنامه iAccountant است. این برنامه علاوه بر استفاده در حسابداری شخصی، جهت حسابداری کسب‌و‌کارهای کوچک نیز مناسب است. با استفاده از برنامه iAccountant فرد به راحتی می‌تواند پول و امور مالی خود را مدیریت و رصد کند. نمونه‌ای از قابلیت‌های این نرم افزار حسابداری به صورت زیر است:

 • امکان استفاده از دسته‌بندی‌های تعبیه‌شده جهت مدیریت امور مالیاتی
 • قابلیت انتقال پول و زمان‌بندی تراکنش
 • ثبت و ذخیره سند
 • امکان تهیه گزارش‌های مالی به صورت پی‌دی‌اف

برنامه حسابداری Workbox Accounting

از محبوب‌ترین اپ‌های حسابداری برای آیفون می‌توان به برنامه Workbox Accounting اشاره کرد که مورد توجه بسیاری از متخصصان حسابداری قرار گرفته است. در این برنامه امکان‌ ثبت سریع و راحت امور مالی، مدیریت اوراق و ثبت ساعات کاری کارکنان وجود دارد. از قابلیت‌های دیگر آن می‌توان به افزودن تصاویر، فایل‌های پی‌دی‌اف رسیدهای مالی، امکان ایمیل یا چاپ فاکتورها و پیگیری حساب‌های دریافتی اشاره کرد.

این نرم افزار یک برنامه حسابداری همراه است که علاوه بر استفاده برای پیمانکاران، در کسب‌و‌کارهای کوچک هم بسیار کاربردی عمل می‌کند.

روال این نرم‌ افزار به گونه‌ای است که بعد از دانلود می‌توانید به مدت ۹۰ روز از آن به صورت رایگان استفاده کنید. در صورت رضایت، امکان خرید از طریق خود برنامه به صورت اشتراک ماهانه یا سالانه وجود دارد.

برنامه حسابداری Texnote

این برنامه یکی از ساده‌ترین اپ‌های حسابداری برای آیفون به شمار می‌آید که کارکردن با آن بسیار راحت است. در واقع می‌توان گفت برای افراد مبتدی که چندان تجربه‌ای در زمینه حسابداری ندارند، این گزینه بسیار مناسب است.

از خوبی‌های برنامه Texnote این است که بدون نیاز به ثبت‌نام می‌توان از آن استفاده کرد. در این نرم افزار حسابداری همراه، امکان واردکردن اطلاعات مالی هر دسته به صورت جداگانه وجود دارد. از قابلیت‌های دیگر آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بررسی همه‌جانبه صورت‌ هزینه‌ها با سرعت بالا
 • امکان ارسال داده‌های مالی به نرم افزار اکسل
 • قابلیت مدیریت چندین حساب
 • همگامسازی اطلاعات با استفاده از فضای ابری

نرم افزار حسابداری Accounting – Debits & Credits

این اپ حسابداری برای آیفون یکی از جالب‌ترین و بهترین برنامه‌هاییست که مورد توجه کاربران آیفون قرار گرفته است. در این نرم افزار امکان آموزش امور حسابداری از طریق بازی هم وجود دارد و با توجه به عملکردش برای افراد مبتدی در حسابداری یا افرادی که به دنبال مدرک CPA هستند، مناسب است.

در این نرم افزار، تئوری‌های آموزش حسابداری و مفاهیمی مانند ثبت در دفتر روزنامه، بدهکاری و بستانکاری به صورت رایگان به کاربران آموزش داده می‌شود. این برنامه یکی از برترین نرم افزارهای حسابداریست که آموزش حسابداری و سرگرمی را ادغام کرده است. به همین دلیل خیلی راحت‌تر می‌توان با اصول حسابداری آشنا شد.

نرم افزار حسابداری Breezewroks

اپ حسابداری آیفون Breezewroks، یک برنامه کاربردی جهت انجام امور حسابداری شخصی در موبایل‌های آیفون است. با استفاده از این برنامه، اموری مانند حسابداری، برنامه‌ریزی تیمی و صدور صورت حساب به راحتی امکان‌پذیر است.

این برنامه قابلیت‌های متنوعی دارد و برای استفاده از آن نیاز است بعد از پایان یافتن دوره آزمایشی، به صورت ماهیانه هزینه خرید اشتراک آن‌ را پرداخت کنید. همانطور که گفته شد، اپ حسابداری Breezewroks با توجه به کاربردهایی که دارد، یک اپلیکیشن چندکاره محسوب می‌شود.

در این برنامه امکان‌ ثبت جزئیات، افزودن تصویر و فایل وجود دارد. به راحتی می‌توان سوابق کاری را با اعضای تیم به اشتراک گذاشته و اعضا را جهت انجام وظایفی خاص مدیریت کرد. در این نرم افزار همچنین می‌توان اعلان‌های خودکار برای مشتریان ایجاد کرد. امکان صدور فاکتور یا صورت حساب و پذیرش کارت اعتباری از دیگر کاربردهای این برنامه است.

یکی دیگر از برتری‌های این اپ حسابداری برای آیفون این است که می‌توان آن را با دیگر ابزارهای حسابداری مانند QuickBooks ادغام کرد.

برنامه حسابداری IQBoxy

اپلیکیشن IQBoxy از دیگر نرم افزارهای مفید در زمینه امور حسابداری است که برای گوشی‌های آیفون مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این برنامه، به راحتی امکان مدیریت هزینه‌ها و درآمدها وجود دارد. نرم افزار حسابداری IQBoxy با برخورداری از قابلیت OCR به معنی فناوری نویسه خوانی نوری، باعث شده برتری بیشتری نسبت به نرم افزارهای مشابه خود داشته باشد. با استفاده از این قابلیت، به راحتی می‌توان اسنادی را که به صورت کاغذی هستند به صورت نسخه‌های دیجیتالی درآورد. همین امر باعث می‌شود مدت زمان فرایند حسابداری کاهش پیدا کند و انجام امور مالی با سرعت بالاتری طی ‌شود.

در این اپ حسابداری قابلیت‌های بی‌نظیری مانند ردیابی جریان‌های پولی دریافتی و خروجی، امکان تصویربرداری از اسناد و رسیدها و مشاهده گرافیکی جریان‌های پولی به صورت نمودار وجود دارد.

بهترین نرم افزارهای ایرانی جهت مدیریت امور مالی

نرم افزارهای فوق، تنها چند مورد از برترین نرم افزارهایی هستند که جهت انجام امور حسابداری شخصی و مدیرت مالی برای گوشی آیفون مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته این نرم افزارها قابل نصب روی گوشی‌های اندروید نیز هستند. علاوه بر این نرم‌افزارها، دو برنامه ایرانی دیگر نیز وجود دارد که علاوه بر گوشی‌های اندروید، روی گوشی‌های آیفون نیز قابل نصب هستند. در زیر به دو مورد از آن‌ها اشاره‌ای کوتاه می‌کنیم.

کیف پول محک

این برنامه یکی از برترین نرم افزارهای کاربردی حسابداری شخصی برای گوشی‌های موبایل است. در این برنامه به راحتی امکان ثبت هزینه‌ها و درآمدها وجود دارد. کیف پول محک همچنین دارای قابلیت‌هایی مانند گزارش‌های کاربردی حساب دریافتی‌ها و پرداختی‌ها، سیستم هشداردهی زمان پرداخت اقساط و شخصی‌سازی دسته‌بندی‌های مربوط به هزینه‌ها و درآمدهاست.

استفاده از بیشتر قابلیت‌های این برنامه رایگان است. اما اگر می‌خواهید به عنوان کاربر ویژه انتخاب شوید و مجوز استفاده از همه قابلیت‌های آن را داشته باشید نیاز است حق اشتراک پرداخت کنید.

فانوس

فانوس یکی دیگر از اپ‌های معروف حسابداری برای آیفون است که جهت امور حسابداری شخصی و مشاوره بورس مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این نرم افزار ابزارهایی وجود دارد که برنامه را جهت اموری مانند بودجه‌بندی، سیستم هشدار و یادآوری مجهز می‌کند‌.

در اپلیکیشن فانوس، ثبت دارایی‌ها به صورت نامحدود و معرفی سرمایه گذاری‌های مختلف با سود بالا امکان پذیر است. استفاده از اکثر قابلیت‌های این نرم افزار به صورت رایگان است. برای استفاده از برخی کاربردهای این نرم افزار نیاز به پرداخت درون‌برنامه‌ای است.

جمع‌بندی

این روزها با توجه به شرایط حاکم، استفاده از انواع اپلیکیشن‌ها و نرم افزارهای مخصوص حسابداری بسیار زیاد شده است‌. در این مقاله به معرفی چند مورد از برترین انواع اپ حسابداری برای آیفون پرداختیم. استفاده از اکثر این برنامه‌ها نیاز به آموزش و دانش خاصی ندارد. در واقع هر فردی می‌تواند جهت انجام امور حسابداری شخصی خود از این نرم افزارها به سادگی استفاده کند. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد.

نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.