دانلود و استفاده از تلگرام طلایی در کامپیوتر

0 992

امروزه فضای مجازی نقش انکارناپذیری در روابط بین افراد و سبک زندگی آنها ایفا می کند. حدأقل در هر خانواده ای یک گوشی هوشمند وجود دارد که به شبکه های اجتماعی متصل است. با فیلتر تلگرام و محدود شدن دسترسی به آن، کاربران این پیام رسان محبوب به فکر راه های میانبر برای ارسال پیغام ها و مشاهده کانال ها افتادند. تلگرام طلایی یا طلگرام یکی از این راه های واسطه برای دسترسی به تلگرام است. ادامه این مطلب را با سیب‌اپ همراه باشید.

تلگرام بدون فیلتر

شبکه های اجتماعی بزرگ و مشهور همچون تویتر و فیس‌بوک از کمند ستاد فیلترینگ نگریختند. پلتفرم بزرگی همچون یوتیوب که برای بسیاری افراد از سراسر جهان درآمدهای چند میلیونی ایجاد کرده نیز در ایران فیلتر شده است. وبسایت های ریز و درشت ایرانی و خارجی بسیاری نیز فیلتر شده اند. رفع فیلتر این موارد نیز تقریباً به خواب شبیه است.

تلگرام نیز شرایط مشابهی را تجربه می کند. ابتدا بحث فیلترینگ آن مطرح شد. کسبه و صاحب نظران بسیاری از این بحث ابراز ناخورسندی کردند. با این وجود چیزی که مشخص است، ستاد فیلترینگ مسیر خود را در پیش می گیرد. تلگرام فیلتر شد و بعید است دیگر بتوان بدون وی‌پی‌ان از آن استفاده کرد.

تا قبل از فیلتر تلگرام، آمارها از وجود بیش از ۴۰ میلیون کاربر ایرانی در تلگرام حکایت داشت. تجربه نشان داده که این آمار پس از فیلترینگ نیز تغییر آنچنانی نداشته است. حتی اگر نمونه های ایرانی این پیام رسان نیز کیفیت بسیار بالایی داشته باشند، متأسفانه به دلیل اقدامات یک جانبه و بدون نظرخواهی، مردم ترجیح می دهند به جای روی آوردن به نمونه های ایرانی حضور خود را در تلگرام ادامه دهند.

اما هرکسی امکان استفاده از وی‌پی‌ان و فیلترشکن را ندارد. این نرم افزارها سرعت اینترنت را به شدت کاهش داده و مصرف آن را نیز افزایش می دهند. در این شرایط هر مسیری که انتهای آن به تلگرام ختم شود، مورد استقبال است.

تلگرام طلایی یا طلگرام یکی از ابزارهایی است که به شما کمک می کند بدون فیلترشکن به تلگرام دسترسی داشته باشید. البته بدون شک محدودیت هایی نیز جهت اجازه فعالیت این برنامه اعمال شده است اما در این شرایط همین نیز غنیمت محسوب می شود.

تلگرام طلایی یا طلگرام چیست؟

در مطلبی دیگر که از سیب‌اپ منتشر شد، در خصوص هاتگرام صحبت کردیم. تلگرام طلایی نیز نسخه ای مشابه با هاتگرام است. طلگرام و تلگرام طلایی نامهای رسمی این برنامه هستند. به گفته سازندگان این برنامه، تلگرام طلایی از API های عمومی تلگرام و سرورهای خود این شرکت استفاده می کند. ادعای امنیت مشابه با تلگرام از طرف سازندگان آن را بدون شک نمی توان تأیید کرد. تلگرام طلایی از طرف شرکت تلگرام به رسمیت شناخته نشده است و نسخه غیررسمی محسوب می شود.

یکی از امکانات جذاب این برنامه امکان جستجو بین محتوای تمامی کانال ها بدون عضویت در آنها است. پست های داغ این برنامه نیز ویژگی منحصر به فرد آن است. از تمامی کانال ها پست های داغ و جذاب حال حاضر به شما نمایش داده می شود. موردی که به حالت هشتگ ترندینگ شبکه های اجتماعی شباهت دارد.

از طرفی تلگرام طلایی نیاز به فیلترشکن ندارد. البته انتظار نداشته باشید، برنامه ای کاملاً مشابه با تلگرام در داخل کشور در حال فعالیت باشد و فیلتر هم نباشد. در این صورت، ۲ حالت بیشتر ندارد؛ حالت اول اینکه محدودیت هایی در این برنامه اعمال شده است؛ حالت دوم اینکه این برنامه فیلتر است. از آنجایی که تلگرام طلایی فیلتر نیست پس فرضیه اول صحت دارد و در این برنامه نمی توانید به تمامی محتوای موجود در تلگرام دسترسی داشته باشید.

نصب تلگرام روی کامپیوتر

نصب و استفاده از تلگرام روی کامپیوتر کار دشواری نخواهد بود. تلگرام برای کاربران خود نسخه دسکتاپ طراحی کرده است. با مراجعه به وبسایت تلگرام و نصب نسخه دسکتاپ آن برای ویندوز می توانید از مزایای کامل تلگرام بر روی کامپیوتر خود بهره مند شوید.

با این وجود همه برنامه ها نسخه دسکتاپ ندارند. برای مثال تلگرام طلایی و بسیاری موارد دیگر فاقد نسخه دسکتاپ هستند. در این گونه موارد باید راهکار دومی را امتحان کرد. برنامه های شبیه ساز زیادی وجود دارند که اجازه نصب برنامه های آی‌اواس و اندروید را روی ویندوز به شما می دهند.

این برنامه ها شبیه ساز نام دارند. این برنامه ها یک دستگاه اندرویدی یا آی‌اواس را شبیه سازی می کنند و از این طریق نصب برنامه ها را بر روی آن ممکن می سازند. اگر قصد استفاده از تلگرام طلایی روی کامپیوتر را دارید، تنها راه ممکن، استفاده از این شبیه سازها است.

برنامه شبیه ساز اندروید و آی‌اواس

در مطلبی مجزا به صورت مفصل در خصوص برنامه های شبیه ساز اندروید و آی‌اواس صحبت خواهیم کرد. هنگامی که صحبت از برنامه شبیه ساز به میان می آید، بلوستکس (BlueStacks) حرف اول را می زند.

بلوستکس یا بلواستکس یک برنامه شبیه ساز اندروید است. توسط این شبیه ساز می توانید تمامی برنامه ها و بازی های اندروید را به سادگی بر روی کامپیوتر خود نصب کنید.

برای برنامه های آی‌اواس نیز شبیه سازهای مشابه زیادی وجود دارد که معروف ترین آنها آیپدین (iPadian) است. توسط آیپدین می توانید برنامه های آی‌اواس را روی کامپیوتر نصب کرده و از صفحه نمایش بزرگتر برای بازی و برنامه ها لذت ببرید. برای مثال، اجرای بازی سوپر ماریو ران (Super Mario Run) بر روی دسکتاپ که تنها برای آی‌اواس موجود است، لذت بسیار بیشتری از گوشی موبایل خواهد داشت.

نصب برنامه شبیه ساز اندروید

ابتدا به آدرس bluestacks.com بروید. مانند تصویر زیر در همان ابتدای صفحه یک دکمه بزرگ و سبز با عنوان (Download BlueStacks) وجود دارد. روی آن کلیک کنید تا برنامه بلوستکس روی کامپیوتر شما دانلود شود. پس از دانلود و نصب بلوستکس، جدای از نصب تلگرام طلایی روی کامپیوتر خود، می توانید هر برنامه اندرویدی دیگری را نیز نصب کنید. برای مثال لذت بازی های استراتژیک نظیر کلش آف کلنز (Clash of Clans) بر روی کامپیوتر چند برابر خواهد بود.

برنامه بلوستکس ۴۵۷ مگابایت حجم دارد. پس از اینکه دانلود برنامه به پایان رسید روی فایل نصبی برنامه کلیک کنید تا شروع به نصب کند. زمان نصب این برنامه بسته به قدرت سیستم شما متغیر خواهد بود. پس از اجرای فایل، یک صفحه مشابه تصویر زیر مشاهده می کنید.

روی دکمه Install now کلیک کنید. برنامه شروع به نصب کرده و مطابق تصویر زیر اندکی طول می کشد تا این فرآیند به پایان برسد.

پس از چند ثانیه و شاید چند دقیقه که بستگی به قدرت کامپیوتر شما دارد، با صفحه مشابه تصویر زیر روبرو می شوید.

روی دکمه Complete کلیک کنید تا فرآیند نصب به اتمام برسد. برنامه پس از چند ثانیه به صورت خودکار اجرا می شود.

اجرای بلوستکس و نصب برنامه ها

پس از نصب بلوستکس به صفحه ای مشابه تصویر زیر برخورد خواهید کرد.

از این مرحله به بعد باید اینترنت شما متصل باشد اما آنتی ویروس و فایروال خود را غیرفعال کنید. پس از چند ثانیه و شاید چند دقیقه به صفحه ای مشابه با تصویر زیر منتقل خواهید شد.

از آنجایی که برنامه بلوستکس نسخه فارسی ندارد، بدون تغییر زبان روی دکمه (LET’S GO) کلیک کنید. برنامه با زبان انگلیسی شروع به اجرا می کند و پس از اندکی صفحه ای مشابه تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود.

در کادر مربوطه ایمیل گوگل خود را وارد کرده و روی دکمه Next کلیک کنید. استفاده از ایمیل گوگل برای راه اندازی ضروری خواهد بود. به صفحه بعد راهنمایی می شوید و مطابق تصویر زیر از شما درخواست رمز عبور حساب گوگل شما را خواهد کرد.

رمز عبور حساب گوگل خود را وارد کرده و دوباره روی دکمه (Next) کلیک کنید. در صفحه جدیدی که مطابق تصویر می بینید روی دکمه (I agree) کلیک کرده و با شرایط بلوستکس موافقت کنید.

ادامه فرآیند اندکی زمان‌بر خواهد بود. مقداری تحمل داشته باشید. اگر به مشکلی برخورد کردید، برنامه را بسته و مجدداً اجرا کنید.

در نسخه اخیر بلوستکس مشکل کوچکی با ویندوز ۱۰ مشاهده می شود. در این مرحله ممکن است پنجره کوچکی مانند تصویر زیر برای شما نمایش داده شود.

این مشکل احتمالاً تنها برای کاربران ویندوز ۱۰ به وجود می آید. کافی است داخل برنامه دکمه های ترکیبی Alt+F4 را به صورت همزمان فشار دهید تا این پنجره کنار برود.

دقت کنید که بلوستکس یک موتور شبیه ساز بوده و هر بار که آن را راه اندازی کنید، مقداری زمان بر خواهد بود. اکنون برنامه بلوستکس نصب شده و به راحتی می توانید هر اپلیکیشنی را با نسخه apk نصب کنید.

نصب تلگرام طلایی روی کامپیوتر

از این مرحله به بعد برای نصب تلگرام طلایی کار دشواری در پیش نخواهید داشت. نسخه اندروید برنامه را از این آدرس دانلود کنید.

اکنون در داخل برنامه بلوتکس مطابق تصویر زیر، اشاره گر ماوس خود را روی علامت ۳نقطه کوچک گوشه سمت چپ و بالای برنامه ببرید. روی گزینه (Install apk) کلیک کنید.

مطابق تصویر زیر یک پنجره باز می شود و به شما اجازه می دهد که فایل apk مربوط به برنامه هاتگرام را انتخاب کنید. برنامه را انتخاب کرده و روی دکمه (open) کلیک کنید.

پس از اندکی برنامه تلگرام طلایی برای شما نصب می شود. روی برنامه کلیک کرده و از نصب آن روی کامپیوتر خود لذت ببرید.

با این روش تقریباً تمامی برنامه های اندروید را می توانید روی کامپیوتر خود نصب و استفاده کنید.

برای حذف هرکدام از برنامه ها نیز به همان قسمت سمت چپ و بالای صفحه مراجعه کنید. با بردن اشاره گر ماوس روی علامت ۳نقطه، گزینه دیگری با عنوان (Delete apk) ظاهر می شود. روی آن کلیک کنید.

در نهایت لازم به ذکر است که این مطلب تنها جنبه آموزشی دارد. برنامه های واسطه برای اتصال به تلگرام توسط شرکت تلگرام مورد تأیید نیست و ما نیز نمی توانیم امنیت اطلاعات شما را در این برنامه ها تضمین کنیم.

امیدواریم به مرحله ای برسیم که فیلترینگ وبسایت ها، شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها از دستور کار خارج شود و هزینه این اقدامات به فرهنگ سازی صحیح از فضای مجازی تخصیص داده شود.

منبع: سیب‌اپ

نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.