راهنمای کامل تماس تصویری FaceTime

0 451

تماس تصویری FaceTime یکی از امکانات کاربردی سیستم عامل iOS است که علاوه بر داشتن امکانات کاربردی، به صورت پیش‌فرض و رایگان روی آیفون، آیپد، آیپاد و مک ارائه می‌شود. امکان FaceTime در نسخه iOS 12.1 بروزرسانی شد و برقراری تماس تصویری گروهی تا ۳۲ نفر را به صورت همزمان روی صفحه ارتقا داد. در ادامه راهنمای کامل استفاده از FaceTime برای آیفون و آیپد را مطالع کنید و همچنین با راه‌حل مشکلات و خطا رایج را برطرف نمایید.

با این وجود اغلب کاربران برای برقراری تماس تصویری از اپلیکیشن رایگان و پرطرفدار imo استفاده می‌کنند اما ایمو در آخرین آپدیت خود ایران را از فهرست کشورهای مورد پشتیبانی خود حذف کرد. به همین خاطر کاربران بسیاری که به برنامه تماس تصویری ایمو عادت کرده بودند، حدود یک ماه است که دیگر نمی‌توانند از ایمو استفاده کنند. البته کاربران می‌توانند از نسخه‌های قدیمی‌‌ ایمو که کد تماس ایران را پشتیبانی می‌کنند، استفاده کنند و بعدا هم آن را آپدیت نکنند.

دانلود و نصب imo
دانلود و نصب imo از سیب اپ

البته راه بهتری هم وجود دارد و آن استفاده از اپلیکیشن imo که در اپ استور ایرانی سیب اپ استفاده کنند. سیب اپ به شما این امکان را می‌دهد که پرطرفدارترین و مهم‌ترین اپلیکیشن‌های iOS را با آزادی بیشتر استفاده کنند، مثلا شما می‌توانید تا پنج حساب imo را همزمان روی آیفون یا آیپد خود داشته باشید. همچنین اپلیکیشن‌های imo در سیب اپ به شما امکان استفاده از کد تماس ایران هم می‌دهد. کافیست در سیب اپ برنامه imo را جستجو کنید تا علاوه بر اپلیکیشن ایمو بتوانید از imo 2 تا imo 5 هم برای داشتن چند حساب‌ کاربری همزمان بهره ببرید.

[article_box image=”https://sibapp.com/blog/wp-content/uploads/2018/11/بهترین-برنامه‌های-رایگان-آیفون-در-سال-۲۰۱۸-۲.jpg” slogan=”در بلاگ سیب اپ بخوانید” title=”بهترین برنامه‌های رایگان آیفون ۲۰۱۸″ link=”http://bit.ly/2qV1PlO” target=”_blank” animate=””]

 

فعال‌سازی FaceTime

فعال‌سازی FaceTime
فعال‌سازی FaceTime

برنامه FaceTime را باز کنید و اطلاعات ورود به حساب Apple ID وارد نمایید. به این منظور همچنین می‌توانید امنوی Setting وارد FaceTime شوید.

اگر از آیفون استفاده می‌کنید، فیس تایم به‌طور خودکار شماره موبایل شما را ثبت می‌کند. برای ثبت آدرس ایمیل روی گوشی خود باید به منوی Setting رفته و گزینه FaceTime را انتخاب نمایید. حالا Apple ID خود را وارد کنید و وارد حساب خود شوید.

اگر از آیپاد یا آیپد استفاده می‌کنید، برای ثبت آدرس ایمیل به منوی تنظیمات یا Setting بروید گزینه FaceTime را انتخاب نمایید. حالا Apple ID خود را وارد کنید و وارد حساب خود شوید.

 

برقراری تماس با FaceTime

برقراری تماس با FaceTime
برقراری تماس با FaceTime

به منظور برقراری تماس به شماره تلفن یا آدرس ایمیل ثبت شده نیاز است. چند راه مختلف برای برقراری تماس وجود دارد. شما می‌توانید از هر کدام از روش‌های زیر برای برقراری تماس استفاده کنید.

  • روی برنامه FaceTime بزنید و گزینه را + انتخاب کرده و شماره تلفن یا ادرس ایمیل مخاطب خود را وارد کنید. از میان شماره تماس یا آدرس ایمیل یکی را مشخص کنید. سپس در صورت برقراری تماس صوتی روی گزینه آیکون تلفن بزنید یا برای داشتن تماس صوتی و تصویری گزینه آیکون دوربین را انتخاب کنید.
  • اگر شماره تماس یا آدرس ایمیل را در Contacts خود ذخیره دارید، می‌توانید شروع کنید به تایپ مخاطب و به محض نمایش نام فرد موردنظر، آن را انتخاب کنید. نهایتا برای تماس صوتی یا برای تماس تصویری آیکون دوربین انتخاب نمایید.
  • شما همچنین می‌توانید هنگام تماس تلفنی با مخاطب‌تان، با زدن روی آیکون FaceTime در اپلیکیشن تماس Phone به تماس تصویری انتقال می‌یابید.
آیکون FaceTime
آیکون FaceTime

 

تماس صوتی FaceTime با پشت خطی

تماس صوتی FaceTime با پشت خطی
تماس صوتی FaceTime با پشت خطی

وقتی تماس دیگری -چه تماس تلفنی یا تماس صوتی فیس‌تایم دیگری- به شما می‌شود، شما می‌توانید یکی از این انتخاب‌ها را داشته باشید:

  • به تماس فعلی خود پایان دهید و تماس دریافتی جدید را پاسخ دهید
  • تماس دریافتی جدید را پاسخ دهید و تماس قبلی را در حالت انتظار (Hold) قرار دهید
  • تماس دریافتی جدید را رد کنید

 

استفاده از مموجی در FaceTime

استفاده از مموجی (Memoji) در FaceTime
استفاده از مموجی در FaceTime

بعد از اینکه مطابق حس و حال یا شخصیت خودتان روی آیفون X یا آیفون‌های جدیدتر مموجی ایجاد کردید، می‌توانید از آن مموجی در تماس ویدئویی FaceTime خود استفاده کنید.

  1. برنامه فیس‌تایم را باز کنید و تماس بگیرید
  2. را هنگام شروع تماس انتخاب کنید
  3. مموجی موردنظر خود را استفاده کنید
  4.  بزنید تا بدون مموجی به تماس‌تان ادامه دهید/به منوی فیس‌تایم برگردید یا اینکه به تماس خود با مموجی شخصی‌ ادامه دهید

برای تغییر آنیموجی یا مموجی خود یا حذف آن در طول تماس فیس‌تایم، مرحله ۲ تا ۴ را تکرار کنید

نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.