تواقق ال جی و مگنا برای ساخت ماشین اپل

1 143

به نقل از کره تایمز، کمپانی های ال جی الکترونیکس و مگنا اینترنشنال در حال مذاکره با اپل برای تولید اولین نسخه از ماشین اپل هستند.

این اولین بار نیست که اپل برای ساخت یک خودروی الکتریکی با کمپانی های بزرگ سر میز مذاکره می‌نشیند. پیشتر اپل در پی مشارکت با نیسان و هیوندای بود که این توافق به نتیجه نرسید.

یک منبع آگاه روز گذشته به کره تایمز خبر داده که این دو کمپانی در شرف قرارداد با اپل هستند. و در آینده‌ای بسیار نزدیک تولید نسخه اولیه EV اپل را آغاز خواهند نمود. البته هنوز بر سر جزئیات قرارداد در حال بحث و بررسی هستند.

پیش بینی می‌شود حجم تولید نسل اول EV اپل بسیار محدود خواهد بود. به این منظور که فرصتی برای ارزیابی بازار پیش از ورود در اختیار اپل قرار دهد. همچنین فرصتی برای ارزیابی قابلیت فروش در اختیار اپل قرار خواهد گرفت. اپل در حال حاضر نیز از ال جی در زنجیره تامین قطعات خود استفاده می‌کند. و این اپل را مجاب می‌کند که احتمالا با مشکلات کمتری در زنجیره تامین مواجه خواهد شد.

ماشین اپل

شرکت های وابسته به گروه ال جی مانند LG Display، LG Chem، LG Energy Solution و LG Innotek از قبل در زنجیره تامین قطعات اپل گنجانده شده اند. بنابراین اپل لازم نیست زیاد نگران مسائل حاشیه‌ای زنجیره تامین باشد. و این مسأله مهم ال جی را تبدیل به یک شرکت واجد شرایط از لحاظ شرایط تضمین تولید و تحویل سریع و به موقع قطعات مورد نیاز تولید EV اپل کرده است.

از طرف دیگر اخیراً ال جی از صنعت تولید تلفن های همراه کنار کشیده. در نتیجه ماشین اپل می‌تواند یک ورود با شکوه برای ال جی به بازاری جدید و یک منبع بالقوه باشد.

و دست آخر از آنجا که برند ال جی در صنعت EV جهانی چندان قوی نیست، برای نشان دادن تلاش‌های خود نیاز به یک مرجع رقابتی جهانی دارد.

بنابراین ماشین اپل می‌تواند یک فرصت عالی برای برند ال جی باشد. ادامه مطلب 

 

 

 

اولین نظر
  1. […] پیش اپل ، اولریش کرانز ، موسس Canoo را برای کمک به هدایت پروژه خودروهای خودران استخدام کرد. با این حال ، توسعه در مراحل اولیه است و  با […]

نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.