حافظه آیفون را چگونه پاک کنیم ؟

0 185

با سلام و درود خدمت شما دنبال کنندگان بلاگ سیب اپ. کلی برنامه ، فایل و اطلاعات  در گوشی آیفون شما هست ، که باعث میشه حافظه آیفون شما خیلی خیلی پر بشه و شما از این پر شدن بی اطلاع باشید . برای پاک کردن حافظه آیفون و مدیریت آن در ادامه مطلب با ما همراه باشید .

مدریت و پاک کردن حافظه آیفون!

برای اینکار وارد قسمت Settings شوید ، قسمت General ، گزینه iPhone Storage را انتخاب کنید .

در این قسمت ما میتوانیم تمام حافظه گوشی خودمان را کنترل کنیم و تمامی برنامه ها به همراه میزان فضایی که اشغال کرده اند را مشاهده کنیم که باید Cache این برنامه ها خالی بشود .

یک مدل از خالی کردن Cache برنامه آن است که ار داخل خود برنامه آنرا پاک کنیم ، مثل تلگرام که این قابلیت را دارد ، اما برای دیگر برنامه ها از داخل همین قسمت وارد برنامه مییشویم و به صورت کامل آنرا حذف میکنیم و مجددا آن را نصب میکنیم .

بروز نگه داشتن سیستم عامل !

یک روش دیگر آن است که در قسمت General و بخش Software Update همیشه گوشیتان را آپدیت نگه دارید .

ایمیل ها !

بخش دیگری که فضای زیادی را اشغال میکند و شما از آن خبر ندارید ایمیل ها هستند .

در Settings و بخش Mail تمام اکانت هاتون را پاک کنید . در قسمت Accounts سعی کنید که اکانتتان را کاملا پاک کنید و Delete Account را بزنید و مجددا به اکانتتان Login کنید .

اینکار نیز باعث میشه که Cache  و ایمیل هایی که در گوشیتان باقی مانده و شما حواستان به آنها نیست کاملا پاک بشود .

پاک کردن حافظه آیفون

Safari !

خب به سراغ Safari که بخش زیادی از حافظه گوشی شمارو به خودش اختصاص داده و شما اصلا حواستان بهش نیست ، میرویم .

از همین بخش Settings به پایین میایم تا Safari را پیدا کنیم . در قسمت Safari یک قسمت هست به نام  Clear History and Website Data . اگر این گزینه را بزنید تمام تاریخچه ( History ) و دیتایی که بر روی سایت ها با آن ها کار کردید را پاک میکند و باعث میشود که گوشی شما یک نفس راحتی بکشد .

از همان منو اگر پایینتر  بیاییم و وارد قسمت Advanced بشویم  در اینجا نیز چند گرینه داریم .

اولین گزینه ، Website Data است که تمامی دیتایی که گوشی شما با کارکردن با سایت های مختلف ذخیره کرده است را بصورت کامل برای شما لود میکند و میاورد .

سعی کنید که این قسمت را نیز پاک کنید تا فضای مناسبی از حافظه گوشی شما را آزاد کند.

پاک کردن حافظه آیفون

و در نهایت در خود برنامه Safari ار قسمت پایین بر روی گزینه Reading List بزنید و از قسمت پایین سمت راست بر روی Clear بزنید و تمام  Reading List خودتان را پاک کنید ( در صورتی که دیگر نیازی به آنها ندارید و قبلا آنها را مطالعه کرده اید ) .

راه حل پایانی برای پاک کردن حافظه آیفون !

اگر هیچ یک از این روش ها باعث خالی شدن فضای حافظه گوشی ششما نشد و هنوز علت آنرا نمیدانید ، از قسمت Settings ، گزینه General را بزنید  و وارد قسمت Reset شوید و همینجا دست نگه دارید !

اول از همه اطلاعات گوشی تان را بر روی کامپیوتر و یا در iCloud بصورت کامل Backup بگیرید و سپس گزینه Erase All Content and settings را بزنید .

پاک کردن حافظه آیفون

حواستان باشد که این گزینه خطرناکی است و تمامی اطلاعات آیفون شما را پاک میکند ، اما اگر Backup داشته باشید بدون هیچگونه مشکلی میتوانید تمامی اطلاعات خودتان را بازیابی کنید .

ممنون که در یک مطلب آموزشی دیگر با ما همراه بودید. برای مشاهده آموزش ویدیویی این مطلب روی این لینک کلیک کنید.

نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.