دست به این تنظیمات آیفون نزنید !

0 308

با سلام و درود خدمت شما دنبال کنندگان بلاگ سیب اپ. یک سری تنظیمات آیفون هستند که بسیار مهم و حساس می‌باشند و بطور پیش فرض روی بهترین حالت خود قرار گرفته اند. لطفا دست به این تنظیمات نرنید ! برای این بدانید این تنظیمات کدام ها هستند در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

تنظیمات Emergency SOS

این تنظیمات برای سلامتی شما در شرایط حیاتی تعبیه شده اند و بسیار حساس هستند. لطفا آن ها را خاموش نکنید. صرفا جهت بهتر کردن آن می‌توانید از Setting مستقیماً به منوی این تنظیمات وارد شوید.

در ادامه می‌توانید گزینه Set up Emergency Contacts in Health را فعال کنید.

در این مرحله ابتدا یک Medical ID درست می‌کنید که شامل اطلاعات کلی به همراه گروه خونی و سوابق سلامتی شماست. و در ادامه با انتخاب گزینه add emergency contact می‌توانید شماره تماس اورژانسی را به این ID بیفزایید. در این صورت این ID می‌تواند در مواقع اورژانسی به شما و کسی که شما را پیدا می‌کند، بسیار کمک کند.

اطلاعات زمانی

برای دسترسی به این قسمت از Setting وارد منوی General شوید و سپس Date & Time را انتخاب کنید.

شاید این گزینه به ظاهر بسیار ساده باشد. اما توجه داشته باشید گزینه Set Automatically همیشه روشن باشد !

اپ استور و بسیار از وبسایت‌ها برای دسترسی دستگاه های الکترونیک مجوزهایی صادر می‌کنند که هریم دارای ساعت و زمان استفاده هستند. برای یکپارچگی ساعت مجوزها و گوشی آیفون شما، این گزینه همواره باید روشن باشد. در غیر این صورت ممکن است دسترسی شما به سرویس های ذکر شده محدود یا مسدود شود.

تنظیمات شارژ بهینه باتری آیفون

از Setting به منوی Bttery و قسمت Battery Health مراجعه کنید و بررسی کنید که گزینه Optimized Battery Charging حتماً روشن باشد. این گزینه الگوی مصرف باتری گوشی توسط شما را به لطف یادگیری ماشینی، ذخیره می‌کند و در زمان اتصال شارژر و همچنین مصرف شارژ، برای باتری تنظیماتی را اجرا می‌کند. خاموش بودن این گزینه می‌تواند عمر مفید باتری شما را بطور چشمگیری کاهش دهد.

و باز هم تنظیمات سافاری آیفون

از Setting مستقیماً به منوی Safari مراجعه کنید. به پایین اسکرول کنید و گزینه های Block Pop-ups و Block All Cookies را بیابید.

توجه داشته باشید Block Pop-ups همواره روشن و Block All Cookies همواره خاموش باشند.

تنظیمات Wifi آیفون

یکی از قابلیت هایی که در iOS 14 معرفی شد و پیشتر هم در باره آن صحبت کردیم، قابلیت Private Adress هست. برای فعال سازی این گزینه در تنظیمات Wifi شبکه ای که به آن متصل هستید را انتخاب کنید و گزینه ⓘ را لمس کنید.

با روشن بودن گزینه امنیتی Private Adress، آدرس شما از دید سرویس های دنبال کننده آدرس در شبکه‌ای که به آن متصل هستید مخفی خواهد ماند که اهمیت این گزینه امنیتی بسیار واضح است.

ممنون که در یک مطلب آموزشی دیگر با ما همراه بودید. برای مشاهده آموزش ویدیویی این مطلب روی این لینک کلیک کنید.

نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.