آموزش ریستور آیفون و آیپد

3 545

با سلام خدمت شما دوستان و همراهان همیشگی سیب‌اپ
امروز در خدمت شما هستیم با آموزش ریستور و آپدیت دیوایس‌های اپل از طریق نرم افزار آیتونز
با انتشار نسخه جدید سیستم عامل iOS ، کاربران زیادی بودند که برای آپدیت و بروز رسانی نسخه iOS خود ، بصورت OTA و از طریق خود دیوایس بصورت مستقیم با مشکلات زیادی مواجه شدند ; بنابراین بر آن شدیم تا آموزش کامل آپدیت و ریستور از طریق نرم‌افزار آیتونز را برای شما عزیزان قرار دهیم .

پیش از هر چیز نیاز است تفاوت بین این دو گزینه را برای شما توضیح دهیم .

ریستور یک سیستم عامل ، در واقع عملی است که سیستم عامل فعلی به همراه تمام اطلاعات موجود در دیوایس را پاک می‌کند و از نو سیستم عامل مورد نظر را بصورت فابریک و بدون هیچ ردپایی از اطلاعات یا تنظیمات قبلی نصب می‌کند .

آپدیت یک سیستم عامل ، در واقع عملی است که با حفظ تمام اطلاعات و تنظیمات سیستم عامل فعلی ، سیستم عامل جدید را روی دیوایس شما نصب می‌کند و نسخه سیستم عامل شما را بروز رسانی می‌کند .

توجه داشته باشید که برای ریستور و یا آپدیت نمی‌توانید از هر نسخه به نسخه‌ای دلخواه مهاجرت کنید .
طبق قوانین اپل شما همواره باید به آخرین نسخه منتشر شده و مناسب با دیوایستان مهاجرت کنید .
بنابراین قبل از آپدیت حتماً از پایداری و باب میل بودن سیستم‌عامل مورد نظرتان اطمینان حاصل کنید چرا که راه برگشتی وجود ندارد .

میریم سراغ آموزش :

گام اول
همیشه اولین قدم در ریستور و آپدیت اطمینان از آپدیت بودن و داشتن آخرین نسخه نرم‌افزار آیتونز است .
برای دانلود آخرین نسخه آیتونز می‌توانید به صفحه مخصوص دانلود آیتونز در سایت اپل مراجعه کنید و نسخه مناسب را برای مک یا پی سی دانلود کنید و یا از طریق فروشگاه نرم‌افزاری سیستم عامل خود اقدام به دریافت آیتونز کنید .

 

گام اول دوم

پس از باز کردن آیتونز و رفتن به صفحه Summary دیوایستان اجازه دهید آیتونز از دیوایس شما نسخه پشتیبان یا Backup تهیه کند تا در صورت بروز مشکل در بروز رسانی اطلاعات شما از دست نرود .

 

گام اول سوم

پس از اطمینان از تهیه Backup برای ریستور یا آپدیت دو راه پیش روی شماست .

راه اول : دانلود فایل سیستم عامل از سرور اپل و آپدیت یا ریستور بصورت آنلاین و اتوماتیک
راه دوم : دانلود فایل سیستم عامل از سرور اپل برای آپدیت یا ریستور بصورت آفلاین و دستی

برای اقدام از راه اول ، کافیست در صفحه Summary روی گزینه آپدیت یا ریستور ، بسته به نیاز خود کلیک کنید و اجازه دهید تا آیتونز فایل حجیم سیستم عامل را دانلود کند و بصورت اتوماتیک عملیات مورد نظر شما را انجام دهید .

برای اقدام از راه دوم ، شما می‌ بایست فایل حجیم سیستم عامل مناسب با دیوایس خود را بصورت دستی دانلود کنید و برای عملیات مورد نظر خود به آیتونز معرفی کنید .

گام چهارم

پس از دانلود فایل سیستم عامل با پسوند “ .iPSW “ :

اکنون اگر از کاربران ویندوز هستید ، دکمه Shift را روی کیبورد نگه دارید و برای ریستور یا آپدیت گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید و فایل سیستم عامل را که دانلود کرده‌اید در پنجره باز شده به آیتونز معرفی کنید و ادامه و تکمیل فرآیند را به آیتونز بسپارید .

و اگر از کاربران مک هستید ، دکمه alt یا option را نگه دارید و و برای ریستور یا آپدیت گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید و فایل سیستم عامل را که دانلود کرده‌اید در پنجره باز شده به آیتونز معرفی کنید و ادامه و تکمیل فرآیند را به آیتونز بسپارید .

3تعداد نظرات :
  1. […] داشته باشید پیش از آغاز به هرگونه اقدام از قبیل آپدیت، ریستور یا جیلبریک از اطلاعات خود بکاپ تهیه […]

  2. […] داشته باشید پیش از آغاز به هرگونه اقدام از قبیل آپدیت، ریستور یا جیلبریک از اطلاعات خود بکاپ تهیه […]

  3. […] باشد و با هیچ یک از این سه راهکار برطرف نشود، آخرین راه ریستور […]

نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.