گمانه‌زنی‌ها درباره‌ی عرضه شارژر بی‌سیم AirPower

0 448

علی‌رغم اینکه اپل در ماه سپتامبر گذشته قصد داشت که از پد شارژ بی‌سیم خود همراه با عرضه iPhone X رونمایی کند، اما هنوز که چشم هیچ کسی به آن نیافتاده است. این امر بسیاری را به گمانه‌زنی‌ها راجع عرضه شارژر بی‌سیم AirPower کشانده که شاید اپل اساسا برنامه‌های خود را برای رونمایی از AirPower رها کرده باشد. اما حالا صحبت‌هایی مطرح شده است که امسال بالاخره این فناوری جالب ارائه خواهد شد.

اپل پیشتر ادعا کرده بود که این پد شارژ بی‌سیم را در ماه مارس امسال رونمایی می‌کند اما با تعویق این موضوع به ماه ژوئن و سپس سپتامبر باعث سردرگمی علاقه‌مندان نوآوری تازه‌اش شد. هرچند که اپل از بیان رسمی زمان عرضه این فناوری سربازمی‌زند ولی مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، پیش‌بینی می‌کند که عرضه‌ی AirPower به‌زودی وارد بازار خواهد شد، اما شواهد چندانی از بابت بیان تاریخ دقیق آن اجتناب کرد.

شارژر بی‌سیم AirPower

اکنون شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد که AirPower به‌عنوان یکی از لوازم جانبی iPhone XS در نظر گرفته شده است. اما همچنین تاخیرها در ارائه این محصول گویای بروز اشکالات فنی در تولید شرکت خوشنامی همچون اپل است که به بی‌نقصی محصولاتش شهره است. فعلا سه اشکال فنی برای تولید سالم این شارژرها مطرح شده است که این عوامل شامل گرم شدن دستگاه، سرعت و ارتباط بین دستگاهی و همچنین مسائل مکانیکی و رابط کاربری آن می‌شود.

البته سه روز پیش که اپل دست به عرضه‌ی جهانی محصولات iPhone XS، iPhone XS Max و Apple Watch Series 4 زد، همچنان این دستگاه‌ها از شارژر بی‌سیم غیر از AirPower بهره می‌بردند. در واقع، شارژرهای بی‌سیم فعلی مستلزم قرار دادن یک پوشش فلزی پشت دستگاه هستند تا امکان شارژ برقرار شود ولی AirPower هیچ نیازی به چنین پوششی برای شارژ ندارد.

شارژرهای بی‌سیم مبتنی بر Qi با القای الکترومغناطیسی

شارژرهای AirPower از نوع شارژرهای بی‌سیم مبتنی بر Qi است که از طریق القای الکترومغناطیسی به شارژ دستگاه می‌پردازند. در واقع، AirPower این امکان را فراهم می‌سازد که هرتعداد دستگاهی را که بر روی تشکچه شارژش جا می‌گیرد، شارژ نماید. این دستگاه همچنین با سیستم iOS یکپارچه شده است‌، به‌طوری که هنگام شارژ یک آیفون در کنار دیگر دستگاه‌ها، آیفون قادر خواهد بود همچون نمایشگری برای AirPower کار کند و وضعیت باتری هر دستگاه را از طریق رابط کاربری جذابی نمایش دهد.

در واقع، کاربران آیفون ۸، آیفون ۸ Plus و آیفون X بخاطر بهره‌مندی از پشت شیشه‌ای و پشتیبانی سخت‌افزاری برای شارژ بی‌سیم قادرند که از این امکان بهره‌مند شوند. همچنین Apple Watch سری ۳ به بعد و iPadها (نسخه سپتامبر ۲۰۱۷ به بعد) و iPodها در صورت تهیه قاب شیشه‌ای نیز می‌توانند از این فناوری استفاده کنند.

اپل قصد دارد که یک رویداد دیگری را در ماه اکتبر برگزار نماید، پس می‌توانیم امیدوار باشیم که کمپانی بالاخره این شارژر بی‌سیم را در این زمان رونمایی کند چراکه به کمک این دستگاه می‌توانیم خود را از شر جابجایی وسایل اضافی مختلف برای شارژ دستگاه‌های هوشمند خود معاف سازیم.

نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.