۱۰ راه‌حل برای حفظ شارژ باتری آیفون

0 463

اگر از آیفون‌های قدیمی استفاده می‌کنید احتمالا با بروزرسانی‌های جدید آیفون شاهد مشکل خالی شدن باتری آیفون و کاهش سرعت دستگاه خود بوده‌اید. اپل پس از اعتراف به این که گوشی‌های قدیمی‌اش را عمدا کند کرده و مصرف باتری را بالا برده ، حرف و حدیث‌های بسیاری را در اذهان عموم برانگیخته است، اما نهایتا مسئله اساسی عمر باتری است و اینکه چطور آن را تا حد امکان بالا ببریم.

اپل می‌گوید این عملکرد را به عنوان یک اقدام احتیاطی انجام داده بوده است چراکه اپل از باتری‌های لیتیوم یون استفاده می‌کند که با گذشت زمان قدرت آن کاهش می‌یابد. اپل می‌گوید اگر کاربران عملکرد آن را کاهش ندهند، خطر بیشتری در از بین رفتن قطعات داخلی وجود خواهد داشت و گوشی‌ها به طور غیرمنتظره خاموش می‌شوند. در ادامه ۱۰ راه‌حل برای حفظ شارژ باتری آیفون را معرفی می‌کنیم.

شما می‌توانید به راحتی از میان ۱۰ راه‌حل برای حفظ شارژ باتری آیفون هر موضوعی را انتخاب کنید تا مستقیما به توضیح آن هدایت شوید.

 1. غیرفعال کردن نوتیفیکشن‌ها

 2. بستن‌ برنامه‌ها

 3. غیرفعال کردن همگام‌سازی (Sync)

 4. غیرفعال‌سازی مکان‌یابی (Location Service)

 5. کاهش روشنایی صفحه نمایشگر

 6. حذف برنامه‌ها

 7. غیرفعال‌سازی دستیار Siri

 8. غیرفعال‌سازی ویبره

 9. خاموش کردن شبکه‌های اتصال اضافی

 10. فعال‌سازی حالت پرواز

 

طول عمر باتری آیفون

 

 1. غیرفعال‌کردن نوتیفیکشن‌ها

شاید اگر اعلان‌ها یا همان نوتیفیکیشن‌ها نبودند دیگر گوشی‌ها هوشمند جذابیت خود را از دست می‌دادند ولی غیرفعال کردن اعلان‌ها برای برخی از برنامه‌ها می‌تواند مشکل خالی شدن باتری آیفون را برای شما مرتفع کند. در منوی تنظیمات، گزینه Notifications را انتخاب کنید و تصمیم بگیرید که به نوتیفیکیشن‌ کدام برنامه‌ها نیاز ندارید.

 

 1. بستن‌ برنامه‌ها

خروج از برنامه‌ها و بستن آنها ممکن است وسوسه انگیز باشد ولی زمانی که شما از آنها استفاده نمی‌کنید و آنها را می‌بندید، برای باز کردن مجدد آنها انرژی زیادی مصرف می‌شود. چراکه برنامه‌های غیرفعال از منابع زیادی استفاده نمی کنند و زمانی که می‌خواهید دوباره آنها را باز کنید، آنها می‌توانند سریع از جایی که شما آن را ترک کرده‌اید، ادامه دهند. از سوی دیگر وقتی مجبور می‌شوید آن را دوباره باز کنید، برای راه‌اندازی مجدد انرژی بیشتری مصرف می‌شود. بدون شک این کار در رفع مشکل خالی شدن باتری آیفون تاثیر دارد.

 

 1. غیرفعال‌سازی همگام‌سازی

بعضی از برنامه‌ها مانند ایمیل و شبکه‌های اجتماعی همیشه در پس زمینه سیستم اجرا می‌شوند حتی زمانی که از آنها استفاده نمی‌کنید چراکه چنین برنامه‌هایی می‌خواهند مدام اطلاعات را بروز شده و شما بتوانید از آخرین تغییرات مثل پیام‌های جدید مطلع باشید. شما می توانید آن را با رفتن به بخش تنظیمات، سپس با انتخاب گزینه General و Background App Refresh تغییر دهید. با این حال، همگام‌سازی خودکار واقعا مفید است، ما فقط توصیه می‌کنیم آن را زمانی که می‌دانید شارژ باتری‌تان پایین هستید غیرفعال کنید.

background app refresh

 

 1. غیرفعال‌سازی مکان‌یابی 

فعال‌سازی مکان‌یابی یا همان Location Service مصرف شارژ باتری آیفون شما را بالا می‌برد و برنامه‌های زیادی از داده‌های موقعیت مکانی شما استفاده می کنند. برای خاموش کردن آن، به منوی تنظیمات رفته، از منوی Privacy (حریم خصوصی) و گزینه Location Service را غیرفعال کنید.

فعال‌سازی مکان‌یابی یا Location Service

 

 1. کاهش روشنایی صفحه‌ی نمایشگر

صفحه نمایش شما بیشترین تأثیر را بر روی عمر باتری آیفون دارد و محدود کردن میزان مصرف انرژی آن آسان است. روشنایی خودکار راحت است، اما اغلب روشنایی صفحه را به سطح کمی بالاتر از آن که نیاز دارید تنظیم می‌کند. روشنایی اتوماتیک را خاموش کنید، روشنایی صفحه نمایش خود را به سطح پایین‌تر تنظیم کنید و وقتی که نیاز دارید، تنظیم آن بسیار آسان است.

کاهش روشنایی صفحه نمایشگر

 

 1. حذف برنامه‌ها

برخی از برنامه‌ها باتری بیشتری را نسبت به دیگران صرفه‌جویی می‌کنند و می‌توان کار دیگر برنامه‌ها را با آنها انجام دهید. به عنوان مثال، فیس بوک به عنوان یک برنامه پرمصرف شناخته شده است که تاثیر سنگینی بر روی باتری گوشی شما دارد و شما می‌توانید این برنامه را پاک کرده و با استفاده از مرورگر وب از فیس بوک استفاده کنید. یکی از مهمترین راه حل‌های مشکل خالی شدن باتری آیفون حذف برنامه‌های اضافی پرمصرف است.

 

 1. قربانی Siri نشوید!

دستیارهای مجازی به طور فزاینده‌ای توانایی دارند و به همین دلیل در چشم‌انداز شرکت‌های فناوری اهمیت بالایی دارند.‌ مصرف‌کنندگان نیز به ندرت از آنها استفاده می‌کنند. این که آیا شما از Siri استفاده می‌کنید یا نه موضوعی شخصی است ولی نکته اینجاست که به طور پیش فرض،  دستیار Siri فعال است و آماده شنیدن فرمان‌های شماست. این امر شارژ باتری را استفاده می کند. خوشبختانه شما می‌توانید این را با رفتن به منوی تنظیمات، انتخاب گزینه Siri و غیرفعال کردن  Hello Siri انجام دهید.

غیرفعالسازی سیری

 

 1. غیرفعال کردن ویبره

لرزش گوشی به دلیل استفاده از موتور الکتریکی، انرژی زیادی را از باتری آیفون می‌گیرد.برای لغو ویبره، به منوی تنظیمات بروید و در  بخش Sound، گزینه Vibrate را غیر فعال کنید.

غیرفعال سازی ویبره

 

 1. شبکه‌های اتصال اینترنت اضافی را خاموش کنید

اگر به یک شبکه وای فای متصل هستید، اتصال اینترنت Data  خود را خاموش کرده و بالعکس. همین طور به یاد داشته باشید که بلوتوث و NFC را در مواقع عدم استفاده خاموش کنید.

غیرفعال سازی اتصال اینترنت اضافی

 

 1. استفاده از حالت پرواز

حالت پرواز (Airplane) فقط برای زمانی نیست که شما در هواپیما هستید. اگر می‌دانید که به اینترنت یا تماس با دیگران برای مدت زمانی نیاز ندارید، حالت پرواز را فعال کنید. گوشی شما بدون نیاز به اتصال به شبکه، عمر باتری بیشتری دارد.

استفاده از حالت پرواز

نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.