اپل از دردسرهای Sideloading برای آیفون می‌گوید

اپل یک آنالیز از Sideloading با عنوان “ساخت اکوسیستم مورد اعتماد برای میلیون ها برنامه” را منتشر کرده است. با کمال تعجب ، این شرکت می گوید که Sideloading حریم خصوصی و امنیت iPhone را “فلج” می کند.

Sideloading به کاربران این امکان را می دهد که برنامه های کاربردی آیفون را به دلخواه خود از طریق روش هایی غیر از App Store نصب کنند.

تجزیه و تحلیل اپل ادعا می کند که:

پشتیبانی از Sideloading از طریق دانلود مستقیم و فروشگاه برنامه های شخص ثالث ، باعث تضعیف حریم خصوصی و محافظت از امنیت iPhone می شود. همچنین کاربران را در معرض خطرات جدی امنیتی قرار می دهد.

مارگرته وستاگر ، نایب رئیس کمیسیون اروپا ، اخیراً به اپل هشدار داده است که از نگرانی های مربوط به حریم خصوصی و امنیت برای بهانه گیری رفتارهای ضد رقابتی استفاده نکند.

سال گذشته ، Vestager قانون بازارهای دیجیتال (DMA) را پیشنهاد کرد که به اپل اجازه می داد به کاربران را آزاد بگذارد تا برنامه های دانلود شده از اینترنت یا فروشگاه های برنامه شخص ثالث را نصب کنند.

اپل ادعا می کند که “پشتیبانی از Sideloading در دستگاه های iOS اساساً آنها را به” رایانه های جیبی “تبدیل می کند. و به روزهای رایانه های آلوده به ویروس باز می گردد.

این بیانیه به ویژه نادیده انگاشتن است زیرا شرکت macOS را که از “بارگذاری جانبی” پشتیبانی می کند به عنوان جایگزینی برای “رایانه های مملو از ویروس” به بازار عرضه می کند.

می توانید متن کامل را در لینک زیر بخوانید

Comments (0)
Add Comment