بیست راز در iOS 14 – قسمت اول

با سلام و درود خدمت شما در این مطلب قصد داریم بیست راز در iOS 14 را گویا کرده و آموزش استفاده از آن‌ها را تقدیمتان کنیم.

امکانات اضافه iMessage در iOS 14

حتماً از پیش می‌دانید که می‌توانید در iMessage هم مانند سایر پلتفرم های چت، گروه بسازید و بصورت گروهی صحبت کنید.

برای منشن کردن افراد در چت iMessage می‌توانید نام Contact آن‌ ها را تایپ کنید و بعد از اینکه تغییر رنگ نوشته را دیدید، اگر آن را لمس کنید یک pop-up ظاهر خواهد شد که با زدن روی آن می‌توانید دوستانتان را در چت ها منشن کنید.

همچنین پس از منشن شدن نوشته، قسمتی از آن مجدد تغییر رنگ می‌دهد تا شما را از منشن بودن متن تایپی مطمئن کند.

Previous Page در iOS 14

در iOS 14 اگر از طریق Setting وارد چندین منوی تو در تو شده باشید می‌توانید راه بازگشت را انتخاب کنید. برای مثال فرض کنید از منوی اصلی Setting به General رفتید و از Genreal به About رفته اید.

اگر انگشت خود را روی دکمه برگشت نگه دارید، می‌توانید انتخاب کنید از مسیری که آمدید به کدام منو بازگردید. Setting  یا General.

همچنین این قابلیت در مرورگر سافاری نیز وجود دارد و در صورتی که چندین صفحه پشت سر هم را مرور کرده باشید. برای بازگشت به چندین صفحه عقب تر، نیاز نیست چندین بار دکمه بازگشت را لمس کنید و با نگخه داشتن آن می‌توانید انتخاب کنید به کدام صفحه باز گردید.

ٰقابلیت های پیشرفته ضبط

یکی از رازهای مهیج iOS 14 در برنامه ضبط مخفی شده است.

شما با انتخاب هر صدای ضبط شده از لیست اپلیکیشن Voive Memos و انتخاب گزینه … و سپس گزینه Edit می‌توانید آن را ویرایش کنید.

یکی از امکانات ویرایش حذف نویز صدای محیط در صدای ضبط شده میکروفون است.

با انتخاب این گزینه و روشن بودن چراغ آن می‌توانید نویز صدای ضبط شده را تا ۷۰ درصد کاهش دهید.

App Library چه کاربردی دارد ؟

در این قسمت تمام اپلیکیشن‌های شما بر اساس نوع کاربرد دسته بندی شده اند و شما می‌توانید یک دسترسی جامع به تمام اپلیکیشن‌ها  داشته باشید.

همچنین با انتخاب تب Search، می‌توانید با اسکرول روی حروف یا انتخاب حرف مورد نظر مانند لیست مخاطبین، اپلیکیشن مورد نظر را پیدا کنید.

Siri Suggestions

می‌دانید که در iOS 14 می‌توانید به هوم اسکرین‌ ویجت اضافه کنید. برای این کار صفحه هوم اسکرین‌شات‌ها را لمس کرده و نگه دارید و با انتخاب علامت + از گوشه سمت چپ بالای صفحه ویجت های دلخواه را به هوم اسکرین‌شات‌ها اضافه کنید.

اگر در چینش اپلیکیشن هایتان در صفحات نیاز به راهنمایی  هم نظری سیری دارید، می‌توانید از لیست ویجت‌ها Siri Suggestion را انتخاب کنید.

و سپس در لیست افقی پیش رو App Suggestions را Add Widget کنید.

با این کار لیست سیری بطور هوشمندانه با هر بار استفاده از این گزینه ۸ اپلیکیشن پر استفاده شما را در کنار هم قرار می‌دهد.

بنابراین با چندبار استفاده از این گزینه می‌توانید با نظم و بر اساس استفاده صفحات هوم اسکرین‌شات‌ها خود را پر از اپلیکیشن‌های کاربردی کنید.

ممنون که با ما همراه بودید. برای ادامه مطلب در قسمت دوم روی این لینک کلیک کنید.

همچنین آموزش ویدیویی این مطلب می‌توانید از اینجا ببینید.

 

 

 

 

 

iOS 14
Comments (1)
Add Comment