ترفندهای iOS 14 – قسمت اول

با سلام با عرضه نسخه ۱۴ سیستم عامل محبوب اپل iOS 14 در خدمت شما هستیم. بریم برای چند ترفند جذاب و کاربردی در این نسخه.

تصویر شاخص آلبوم های عکس

در اپلیکیشن Photos شما می‌توانید داخل هر آلبوم عکس محبوبتان را انتخاب کرده و انگشتتان را روی آن نگه دارید. با ظاهر شدن منوی زیر و انتخاب گزینه Make Key Photo می‌توانید این عکس را به تصویر شاخص آن آلبوم تبدیل کنید.

در ضمن در iOS 14 شما می‌توانید برای عکس ها توضیحات یا Caption بنویسید. برای اینکار عکس را به سمت بالا کشیده و در قسمت مشخص نشان داده شده توضیحات را اضافه کنید. در ضمن هنگام جستجو می‌‌توانید از طریق توضیحات عکس خود را راحت تر پیدا کنید.

در ضمن اگر از دسترسی اپلیکیشن های ثانویه به عکس هایتان کمی نگرانی دارید، با مراجعه به Setting و قسمت Privacy با انتخاب Photos می‌توانید لیست تمام اپلیکیشن‌هایی که به عکس های شما دسترسی دارند را ملاحظه کنید.

اکنون از این لیست می‌توانید دسترسی هر اپلیکیشن را محدود کنید یا بطور کلی ببندید.

راستی اگر از ویجت عکس ها نیز استفاده می‌کنید و نمی‌خواهید عکسی در ویجت روی صفحه نمایش داده شود مطابق عکس عمل کنید.

به قسمت منوی آن عکس رفته و گزینه Remove from featured Photos را انتخاب کنید.

ویجت‌ها مهمترین قابلیت iOS 14

یکی از مهمترین قابلیت‌های iOS 14 را می‌توان امکان اضافه کردن ویجت‌ها به هوم اسکرین‌شات‌ها دانست. برای اضافه کردن ویجت ها به هوم اسکرین‌شات‌ها کافیست تنها با لمس طولانی هوم اسکرین‌شات‌ها وارد محیط ویرایشی شوید.

اکنون با انتخاب گزینه + از گوشه سمت چپ بالای صفحه می‌توانید وارد لیست ویجت‌ها شوید. این لیست متشکل از لیست برنامه هایی است که روی گوشی نصب دارید و ویجت آن‌ها برای هوم اسکرین‌شات‌ها موجود است. همچنین هر ویجت چند حالت به شکل های مربع و مستطیلی با امکانات مختلف دارد که می‌توانید هر کدام را انتخاب کنید.

تعویض خودکار ویجت‌ها یکی از ترفندهای مخفی iOS 14 !

شما می‌توانید یک فضا را تحت عنوان Stack ایجاد کنید و انتخاب کنید بطور خودکار ویجت‌های آن منطقه به ترتیب دلخواه شما تغییر کنند. برای مثال

با انتخاب گزینه Edit Stack می‌توانید وارد صفحه انتخاب و زمان بندی ویجت‌ها شوید.

سپس می‌توانید ویجت‌ها را به ترتیبی که می‌خواهید تغییر کنند در لیست بچینید. برای زمان بندی هم همه چیز را به Smart Rotate بسپارید.

آیفون را مترجم خود کنید !

یکی از بهترین قابلیت های iOS 14 اضافه شدن اپلیکیشن مترجم به اپلیکیشن های پیش فرض آیفون است.

البته فعلاً زبان فارسی در این اپلیکیشن پشتیبانی نمی‌شود و برای ترجمه از زبان فارسی می‌توانید از سرویس‌های دیگر مانند مترجم گوگل استفاده کنید.

imessage هوشمندانه تر با ترفندهای iOS 14

یکی از قابلیت های مهم و پر استفاده در iOS 14 می‌توان به امکان Reply پیام ها در imessage اشاره کرد. imessage در مسیر تکامل و تبدیل شدن به یک پیام رسان کامل است. برای مشاهده امکانات بیشتر imessage کلیک کنید.

میانبر های iOS 14

از دیگر امکانات دوست داشتنی iOS 14 می‌توان به اضافه شدن میانبرهای جدید خصوصاً از دسته Automation اشاره کرد. برای بهره مندی از این میانبرها وارد اپلیکیشن Shortcut شوید و در قسمت Automation لیست کامل امکانات را ملاحظه کنید.

برای مثال می‌توانید از این لیست با انتخاب Low Power Mode و قرار دادن درصد مورد نظر، تعیین کنید با رسیدن درصد باتری به عدد مشخصی بطور اتوماتیک آیفون در حالت مصرف بهینه باتری قرار گیرد.

برای مشاهده آموزش ویدیویی روی تصویر بالا کلیک کنید. برای مشاهده قسمت دوم ترفندهای iOS 14 کلیک کنید.

 

 

 

 

iOS 14ترفند iOS
Comments (1)
Add Comment