ترفندهای iOS 14 – قسمت دوم

خب خب بعد از ترفندهای iOS 14 که در قسمت اول معرفی کردیم. حالا نوبت رسیده به ترفندهای جذاب تر و تخصصی تر. بزن بریم !

اموجی ها تو راحت تر پیدا کن !

در iOS 14 شما امکان سرچ اموجی ها را دارید. برای مثال می‌توانید با تایپ کلمه Lovel در قسمت سرچ اموجی، تمامی اموجی های مربوط به آن یا هر کلمه دیگر که تایپ کردید را پیدا کنید.

بعد از کیبورد emoji یکی دیگر از قسمت هایی که مجهز به امکان جستجو شده لیست اپلیکیشن‌ها در منوی Storage در قسمت General اپلیکیشن Setting است. می‌توانید با جستجو فوراً اپلیکیشن مورد نظر خود را پیدا کنید و از فضایی که از حافظه اشغال کرده مطلع شوید.

با ترفندهای iOS 14، عکس هاتو مخفی کن !

در iOS 14 می‌توانید تعدادی از عکس ها را پاک نکرده، بلکه پنهان کنید ! برای اینکار ادامه مطلب را دنبال کنید.

وارد گزینه های عکس مورد نظر شوید و Hide را انتخاب کنید. عکس مخفی شده در پوشه ای که در عکس بالا نشان داده شده قرار خواهد گرفت.

و اما یک نکته بسیار مهم ! آلبوم Hidden عکس های مخفی را هم می‌توانید مخفی کنید !

برای این کار از Setting به منوی Photos رفته و گزینه Hidden Photos را خاموش کنید.

برای مشاهده آموزش ویدیویی این قسمت کلیک کنید.

به صداهای اطرافت بیشتر دقت کن !

در iOS 14 شما می‌توانید گزینه‌ای تحت عنوان Sound Recognization را به کنترل سنتر اضافه کنید. با انتخاب این گزینه و فعال کردن آن از کنترل سنتر هر بار می‌توانید یک مدل صدا را انتخاب کنید. اعم از : صدای بوق، پارس سگ، صدای زنگ در و ….

بدین ترتیب میکروفون آیفون دائم در حال شنود صدای اطراف است و در صورت شندین صدای بوق یا هریک از صداهایی که انتخاب کردید، به شما یک پیام خواهد داد و شما را از وجود اتفاقی در محیط اطراف آگاه خواهد کرد.

یکی دیگر از ترفندهای iOS 14 را می‌توان به یک ترفند امنیتی اختصاص داد

می‌توانید از منوی Privacy در اپلیکیشن Setting گزینه Local Network را انتخاب کنید و در این قسمت تمام برنامه‌هایی که به وا-فای شما دسترسی دارند را مشاهده کنید. در صورت نیاز می‌توانید این دسترسی را مدیریت کنید.

در iOS 14 حرفه‌ای نوت بنویس !

در iOS 14 هنگام استفاده از اپلیکیشن Notes می‌توانید قسمت‌های مختلف نوشته را خود را به فرمت های متنوع تغییر دهید. برای اینکار گزینه Aa را در بالای کیبورد انتخاب کنید و فرمت های مختلف مانند Heading , Title و … را به متن ها اضافه کنید و حتی حالت نوشتار آن‌ها را Bold , Italic و غیره کنید.

تغییر ساعت در iOS 14

احتمالاً در حین کار با iOS 14 مشاهده کردید که برای تنظیم ساعت یا قسمت های مشابه دیگر لازم نیست مانند قدیم انقدر دایره اعداد را بچرخانید تا به ساعت مورد نظر برسید و می‌توانید به سادگی عدد مورد نظر را وارد کنید.

البته خبر خوب اینکه اگر هنوز دوست دارید ساعت را به همان شیوه جذاب وارد کنید می‌توانید بدون استفاده از کیبورد اعداد انگشت خود را روی زمان طاعت گذاشته و مانند قدیم با اسکرول به پایین و بالا بچرخانید.

 

از App Library بیشتر استفاده کنید

یکی از امکانات iOS 14 صفحه App Library است و یکی از امکاناتی که بوسیله آن در اختیار شما قرار می‌گیرد مخفی کردن برنامه ها از هوم اسکرین‌ است.

برای این کار وارد محیط ادیت شده و اقدام به پاک کردن اپلیکیشن مورد نظر کنید.

در گام بعدی گزینه Move to App Library را انتخاب کنید. با اینکار اپلیکیشن مورد نظر از هوم اسکرین‌شات‌ها حذف و در App Library قرار خواهد گرفت.

ممنون که با ما همراه بودید. برای ادامه آموزش‌ها و اخبار و مطالب جدید بلاگ سیب اپ را دنبال کنید.

 

 

 

iOS 14ترفند iOS
Comments (0)
Add Comment