علت قطعی فیس بوک، واتس اپ و اینستاگرام در شب گذشته اعلام شد

شب گذشته بطور ناگهانی سه پلتفرم فیس بوک، واتس اپ و اینستاگرام که هر سه متعلق به کمپانی بزرگ فیس بوک هستند از دسترس خارج شدند. این قطعی ۶ ساعته در سراسر دنیا قطعاً مشکلاتی را برای فیس بوک ایجاد کرده که در ادامه به علت این موضوع و حواشی ناشی از آن خواهیم پرداخت.

اکنون که ایراد برطرف شده و فیس بوک مجدد کار می‌کند، مارک زاکربرگ مالک این کمپانی علت قطعی را تغییرات پیکربندی روترهای این کمپانی اعلام کرده. با اینکه وی جزئیات بیشتری از این موضوع مطرح نکرده اما به نشر می‌رسد علت ماجرا همین باشد. و کمتر به نظر می‌رسد با حمله یا موضوعاتی شبیه هک روبرو باشیم.

«مارک زاکربرگ» با انتشار پستی در فیسبوک، از بازگشت پلتفرم‌های این کمپانی به حالت عادی خبر داد و همچنین از کاربران معذرت‌خواهی کرد:

بخاطر اختلال امروز عذرخواهی می‌کنم. می‌دانم تا اندازه برای برقراری ارتباط با افرادی که به آن‌ها اهمیت می‌دهید، به سرویس‌های ما تکیه دارید.

قطعی فیس بوک از ساعت حدود ۱۹:۱۵ به وقت تهران آغاز شد و حدود ۶ ساعت ادامه داشت. به گفته خبرگزاری ها این فجیع‌ترین قطعی سرورهای این شرکت از ۲۰۱۹  تا کنون بوده است.

و اما عوارض ناشی از این قطعی هم در داخل فیس بوک و هم خارج از آن مشهود است. در این مدت به علت قطعی سرورها و از کار افتادن سیستم های کنترل ورود با کارت، کارمندان فیس بوک نتوانستند وارد ساختمان این شرکت و محل کار خود شوند. حتی گفته شده با قطع شدن سرورهای مسنجر، کارمندان فیس بوک از طریق Microsoft Outlook با یکدیگر در ارتباط بودند.

این قطعی ۶ ساعته دردسرهای زیادی علاوه بر فیسبوک، برای مالک آن آقای زاکربرگ و همچنین اقتصاد جهانی ایجاد کرد. سهام فیسبوک حدود ۵ درصد یافت که نتیجه آن از دست رفتن ۱۶ میلیارد دلار ارزش سهام و همینطور کاهش ۷ میلیارد دلاری ثروت شخصی زاکربرگ بوده است.

 این قطعی همچنین ضربه بزرگی به اقتصاد جهانی بود و خسارتی در حدود ۱ میلیارد دلار برای آن به بار آورد.

تازه های تکنولوژی را در بلاگ سیب اپ بخوانید.

منبع : Digiato

اینستاگرامفیس بوکمارک زاکربرگواتس اپ
Comments (0)
Add Comment