مایکروسافت ویندوز ۱۱ را منتشر کرد

پس از دو ماه انتظار از زمان رونمایی از ویندوز ۱۱، بالاخره ساعاتی پیش مایکروسافت ویندوز ۱۱ را منتشر کرد. این ویندوز برای بصورت یک بروزرسانی رایگان در دسترس دارندگان نسخه رسمی ویندوز ۱۰ قرار خواهد گرفت. علاوه بر عرضه ویندوز جدید برای ویندوز دارندگان ویندوز ۱۰، مایکروسافت فایل ISO این سیستم عامل را به همراه نرم افزارهای آن مانند آفیس ۲۰۲۱ منتشر کرد.

برای دریافت این بروزرسانی می‌توانید هم اکنون به وبسایت مایکروسافت مراجعه کنید. در صفحه این محصول می‌توانید سازگاری آن با سیستم خود را برای بروزرسانی از طریق ویندوز چک و یا فایل ISO آن را دانلود کنید.

همانطور که قبل تر هم اشاره کردیم ظاهر و قابلیت های ویندوز ۱۱ بسیار شبیه به سیستم عامل مک شده. بازطراحی رابط کاربری، مایکروسافت استور جدید و ویجت‌ها همه قابلیت‌هایی هستند که در این نسخه قرار گرفته اند. البته یک ویژگی هیجان انگیز که امکان اجرای اپلیکیشن های اندروید روی ویندوز بود هنوز در نسخه اولیه قرار نگرفته. احتمالاً شاهد اضافه شدن این ویژگی در بروزرسانی های آینده باشیم.

Parallels در حال توسعه برای اجرای ویندوز ۱۱ روی مک است

همچنین گفتنی است سرفیس پرو ۸ و تمامی دیوایس های جدیدی که از این تاریخ به بعد ساخته و بازار عرضه می‌شوند۷ از این سیستم عامل بهره خواهند گرفت.

مایکروسافتویندوز ۱۱
Comments (0)
Add Comment