معرفی میانبرهای مخفی فورس‌تاچ در مک‌بوک‌های جدید اپل

به دنبال آموزش کاربردهای مخفی سخت‌افزارهای اپل ، امروز قصد معرفی میانبرهای مخفی فورس‌تاچ در مک‌بوک‌های جدید اپل را داریم .

اپل در کنفرانس اخیر از مک‌بوک پرو های جدید خود پرده برداشت که دارای مهندسی متفاوت و ترک‌پد جدید و پیشرفته مجهز به فورس‌تاچ هستند .

کاربردهای عادی و روزانه همیشه در کنفرانس‌های اپل معرفی می شوند و کاربردهای پیشرفته مخفی می‌مانند و گاهی اپل از عمد می‌خواهد حس کنجکاوی و کند و کاو کاربران خود را برانگیزد .

حس کنجکاوی ما هم ، ما را بر آن کرد تا مجموعه‌ای از میانبرهای مخفی فورس‌تاچ در مک‌بوک‌های جدید اپل را کشف کنیم و اکنون می‌خواهیم لیستی از آن‌ها را در اختیار شما قرار دهیم :

۱- با فورس کلیک روی هر یک از آیکون‌های داک ، می‌توانید تمام پنجره‌های باز آن اپ را ببینید .

۲- با فورس کلیک روی هر فایل ، می‌توانید فایل را بصورت Quick Look ببینید .

۳- با فورس کلیک روی نام هر آیکون ، می‌توانید نام آن را تغییر دهید .

۴- با فورس کلیک روی هر کلمه یا مجموعه‌ای از کلمات ، می‌توانید به دیکشنری یا ویکیپدیا برای دستیابی به اطلاعات بیشتر در باب آن‌ها دست یابید .

۵- با فورس کلیک روی هر لینک ، می‌توانید پیش نمایشی از صفحه وب آن لینک را ببینید .

۶- با فورس کلیک در مسیج‌ها ، می‌توانید فایل پیوست و لوکیشن را ببینید و Dont Disturb را فعال یا غیر فعال کنید .

۷- با فورس کلیک روی هر Reminder ، می‌توانید لوکیشن ، تاریخ و ساعت را به همراه مشخصات دیگر آیتم مورد نشر ببینید .

۸- با فورس کلیک روی هر Calender ، می‌توانید لوکیشن ، تاریخ و ساعت را به همراه مشخصات دیگر آیتم به انضمام شرکت‌کنندگان در ایونت مورد نظر را ببینید و با فورس کلیک روی هر فرد ، کاتکت وی را ببینید .

۹- با فورس کلیک روی هر تاریخ ، پیش نمایشی برای شما باز می‌شود که می‌توانید آیتم‌های مورد نظر خود را در Calender به آن اضافه کنید .

۱۰- با فورس کلیک روی هر آدرس ، می‌توانید آدرس ذیل را روی نقشه ببینید .

۱۱- با فورس کلیک روی هر محل در نقشه ، در محل ذیل پین فرو کنید .

۱۲- با فورس کلیک روی هر شماره می‌توانید تمام اطلاعات مربوط به آن عم از تراکنش‌ها یا سفارشات غذایی یا امور در حال پروسه با آن را بررسی نمایید .

۱۳- با فورس کلیک روی عکس‌ها یا فایل‌های PDF در ایمیل‌ها ، می‌توانید پش‌نمایشی از آن‌ها را در پنجره کوچکی که باز می‌شود ، ببینید .

۱۴- اپل همچنین از فشارسنج فوق‌العاده فورس‌تاچ در اپلیکیشن‌های خود در مک استفاده کرده .

برای مثال در QuickTime و iMovie می‌توانید با تغییر قدرت فشار فورس‌تاچ ، سرعت جلو و عقب کشیدن فیلم‌ها را تغییر دهید ، برای زوم در نقشه از آن استفاده کنید ، موتور تاپ‌تیک در پایان فیلم‌ها در iMovie با یک لرزش ریز شما را از پایان فیلم آگاه می‌کند ،

ترفند Macمک بوک
Comments (0)
Add Comment