چند راهکار کاربردی برای استفاده از آیفونX

0 266

فعال کردن سیری:

فعال کردن سیری در آیفون ایکس کار سختی نیست. برای این کار باید دکمه‌ی کناری بدنه، سمت راست را فشار دهید و چند لحظه نگه دارید.

Siri

سوئیچ کردن بین برنامه‌ها:

در آیفون جدید، بدون وجود داشتن دکمه‌ی فیزیکی، دکمه‌ی هوم در همان جای همیشگی وجود دارد. این نشانگر صفحه اصلی برای باز کردن قفل دستگاه و برای سوئیچ کردن برنامه‌ها استفاده می‌شود. برای سوییچ کردن کافی است وقتی داخل یک برنامه هستید، دستتان را روی جای همیشگی دکمه‌ی هوم بگذارید، به سمت بالا سمت راست بکشید و اپ مورد نظر را انتخاب کنید.

برای سوییچ کردن بین اپ‌های قبلی و بعدی جایی که هستید، همان کار را تکرار کنید با این تفاوت که این بار باید سمت چپ یا راست سوییپ کنید.

Home Indicator

 

برای بستن برنامه‌ها در این قسمت اگر دستتان را روی آن‌ها نگه دارید، یک علامت منفی قرمز رنگ بالای اپ ظاهر می‌شود که می‌توانید با استفاده از آن اپ را ببندید و یا آن را به سمت بالا بکشید و ببندید.

 

انیموجی درست کنید:

در آیفونX می‌توانید پیام‌های انیمیشنی مخلتفی با استفاده از حالت چهره‌ی خود(Animoji) بفرستید. وارد قسمت نوشتن مسیج شوید و روی آیکون آبی رنگ اپ استور و سپس روی آیکون میمون بزنید. در این مرحله در سمت چپ یکی از ایموجی‌ها را انتخاب کنید و دکمه‌ی قرمز رنگ را بزنید و نگه دارید تا شروع به ضبط کند. تا ۱۱۰ ثانیه می‌توانید ضبط کنید و پس از آن از طریق iMessage ارسال کنید.

 

Animoji

اسکرین‌شات بگیرید:

برای گرفتن اسکرین‌شات همیشه از دکمه‌ی هوم استفاده می‌کردیم. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که بدون دکمه‌ی هوم در آیفون ایکس چطور اسکرین‌شات بگیرید. برای اینکار روشی جدید در نظر گرفته شده است و باید دکمه‌ی سمت راست بدنه را با دکمه‌ی کنترل صدا(بالایی) با هم نگه دارید.

اسکرین شات

ریست کردن آیفون ایکس:

برای این کار باید هر دو دکمه‌ی صدا و دکمه‌ی کناری سمت راست را با هم نگه دارید.

 

Force reset

باز کردن بخش دسترسی‌های سریع صفحه اصلی(Control center):

برای دسترسی به قسمت کنترل‌ها کافی است انگشتتان را بالای صفحه سمت راست بگذارید و به پایین بکشید.

Control center

باز کردن صفحه‌ی نوتیفیکیشن‌ها:

برای دسترسی به قسمت نوتیفیکیشن‌ها کافی است انگشتتان را بالای صفحه سمت چپ بگذارید و به پایین بکشید.

notification bar

 

 

نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.