سوالات متداول

سوالات عمومی

به دلیل محدودیت‌های اپل برای کاربران ایرانی از جمله دشواری تهیه اپل آیدی، ارورهای 1009، قیمت بالای دلار برای تهیه اپلیکیشن‌های پولی اپ استور، سیب اپ با رویکرد ارائه آسان اپلیکیشن‌های خارجی به کاربران ایرانی شکل گرفت. در ادامه فعالیت و بعد از حذف اپلیکیشن‌های ایرانی توسط اپل به دلیل تحریم های سال 96 سیب اپ تنها میزبان اپلیکیشن های ایرانی شد.

سیب اپ به عنوان بزرگ‌ترین اپ استور ایرانی علاوه بر امکان دانلود اپلیکیشن‌های ایرانی، امکان دانلود اپلیکیشن های پولی اپ استور را بدون تهیه اپل آیدی و بدون مواجه شدن با ارور 1009 برای کاربران میسر می‌کند. در سیب اپ آرشیوی بیش از 15000 اپلیکیشن خارجی به ارزش بیش از 50000 دلار وجود دارد که کاربر با تهیه اشتراک ویژه به این آرشیو دسترسی خواهد داشت.

سیب اپ به عنوان بزرگ‌ترین اپ‌استور ایرانی در طول فعالیت خود از سال 94 در کنار کاربران iOS ایرانی و همچنین توسعه دهنگان این حوزه بوده است و هموراه در تلاش بوده تا مشکلات این حوزه را برطرف کند. اعتماد تمام کسب و کارهای آنلاین بزرگ کشور به سیب‌اپ، از جمله کسب و کارهای خدماتی، فروشگاهی، بانکی و ... نمونه بارز اعتماد کارشناسان این حوزه به سیب اپ بوده است.

خیر، امکان دسترسی به اطلاعات دستگاه‌های iOS وجود ندارد مگر به اجازه‌ی کاربر و این از ویژه‌گی‌های مهم امنیت دستگاه‌های iOS است. سیب‌اپ به هیچ عنوان به اطلاعات دستگاه کاربران دسترسی ندارد.

جهت دریافت و استفاده کردن از سیب اپ نیاز است که اشتراک های مدت دار سیب اپ را خریداری نمایید؛ در مدت زمان اشتراک می توانید تمامی برنامه های موجود در سیب اپ را دریافت و بروزرسانی کنید، پس از به اتمام رسیدن اشتراک امکان دریافت و بروزرسانی برنامه ایی از سیب اپ نخواهید داشت و جهت دریافت برنامه از سیب اپ نیاز به تمدید اشتراک است؛ اما برنامه هایی که از سیب اپ دریافت کرده اید پس از به اتمام رسیدن اشتراک از جانب سیب اپ غیرفعال نخواهند شد.

به دلیل تحریم‌های دولت آمریکا از آذر سال 96، اپل کلیه اپلیکیشن‌های ایرانی را از اپ استور حذف کرد.

به دلیل آنکه تنها راه ارائه اپلیکیشن‌های ایرانی، ناچارا استفاده از اکانت اینترپرایز است. از آنجایی که مجوز اکانت اینترپرایز برای استفاده محدود از سوی اپل صادر می شود، ارائه اپلیکیشن توسط این مجوز در ابعاد گسترده خلاف قوانین اپل است. بدین ترتیب اپل به صورت مداوم مجوزهای اینترپرایزی که برای ارایه برنامه به تعداد نامحدود استفاده می‌شود را شناسایی و مسدود می‌کند.

اکانت اینترپرایز مجوزی است که اپل برای انتشار یک برنامه خارج از اپ استور در اختیار توسعه دهنده قرار می‌دهد تا توسعه دهنده در اختیار کاربران محدود درون سازمانی قرار دهد.

بله. در روش ادهاک، اپل ساز و کاری مشابه سیستم‌های اینترپرایز برای کنترل برنامه‌ها ندارد. در روش ادهاک دستگاه شما به صورت رسمی در پنل توسعه‌دهندگان اپل ثبت می‌شود و هزینه انجام این کارها برای دستگاه شما را شرکت سیب‌اپ می‌پردازد. نسخه پایدار استور سیب‌اپ با نام سیب‌اپ پرو با زیرساخت ادهاک به طور عمومی در دسترس کاربران قرار گرفته است.

سیب‌اپ پرو، اپ استور جامعی است که شما را از دیگر استورها بی‌نیاز می‌کند. اپلیکیشن‌های ایرانی و اپلیکیشن‌های پولی اپ استور، از جمله برنامه‌هایی هستند که در سیب‌اپ پرو پیدا خواهید کرد.

در سیب‌اپ عادی اپلیکیشن‌ها با ساین اینترپرایز آماده می‌شوند و این امکان وجود دارد که اپل هر لحظه آن‌ها را از کار بیندازد. اما در سیب‌اپ پرو، اپلیکیشن‌ها به روش Ad-Hoc و به طور اختصاصی برای هر دستگاه آماده می‌شوند. در روش ادهاک، اپل ساز و کاری مشابه اینترپرایز برای کنترل برنامه‌ها ندارد. در این روش دستگاه شما به صورت رسمی در پنل توسعه‌دهندگان اپل ثبت می‌شود و هزینه انجام این کارها برای دستگاه شما را شرکت سیب‌اپ می‌پردازد.

سوالات متداول سیب‌اپ پرو

با توجه به این که پس از خرید یک اشتراک، ظرفیت برای دستگاه شما در اکانت‌های توسعه‌دهنده اپل اشغال می‌شود، در صورت انصراف از اشتراک، قادر به عودت هزینه نخواهیم بود.

در سیب‌اپ پرو و به طور کلی در هر استور Ad-Hoc، هر دستگاه با یک کد یکتا به نام UDID شناسایی می‌شود. بنابراین، اشتراکی که از این استورها خریداری می‌شود، فقط و فقط مختص همان دستگاهی خواهد بود که سیب‌اپ پرو روی آن نصب شده است و نمی‌توان از آن بر روی دستگاه‌های دیگری استفاده کرد.

کاربر گرامی با عرض پوزش بابت مشکل پیش آمده، لطفا با مرورگر سافاری با همان دستگاه و شماره موبایلی که اشتراک سیب اپ پرو را تهیه کرده اید وارد لینک زیر شده و مراحل را طی نمایید تا مشکلتان مورد بررسی قرارگیرد و حل شود. با تشکر از همراهی شما https://sibapp.com/ad-hoc/check-account

کاربر گرامی مشکلی که برایتان پیش آمده است بابت این موضوع است که وارد حساب کاربری سیب اپ پرو خود نشده اید؛ لطفا وارد نرم افزار سیب اپ پرو شده و در تب داغ ترین ها، بالا سمت راست برروی گزینه ی ورود به سیب اپ کلیک کرده و مراحل ورود را انجام دهید، مشکلتان برطرف می شود.

کاربر گرامی لطفا دستگاه خود را به مدت 5 دقیقه در حالت هواپیما قرار داده، سپس برنامه های باز بسته و مجددا وارد برنامه ی سیب اپ پرو شده و از تب داغ ترین ها در قسمت بالا سمت راست برروی گزینه ی ورود به سیب اپ کلیک کرده و مراحل را طی نمایید؛ مشکلتان برطرف می شود

کاربر گرامی ابتدا وارد مرورگر سافاری دستگاه تان شده و چک کنید که در حالت پرایوت نباشد در صورتی که در این حالت بود حتما از این حالت خارج نمایید سپس نرم افزار سیب اپ پرو خود را پاک کرده و لینک زیر را در سافاری باز نمایید و مراحل نصب سیب اپ پرو را از ابتدا انجام دهید پس از نصب شدن کامل سیب اپ پرو وارد نرم افزار شده و از تب داغ ترین ها در قسمت بالا سمت راست برروی گزینه ی ورود به سیب اپ کلیک کرده و مراحل ورود را طی نمایید؛ مشکلتان برطرف می شود. sibapp.com/download/adhoc

سوالات مربوط به نصب سیب‌اپ

دارندگان دستگاه‌های هوشمند اپل با سیستم عامل iOS (ورژن بالای 10) می‌توانند با مراجعه به وبسایت سیب اپ، نسبت به دانلود مستقیم نرم‌افزار اقدام کنند.

نرم‌افزار سیب اپ تنها برروی iOS 10 به بالا قابل نصب است و متاسفانه برروی iOS ورژن پایین‌تر قابل استفاده نیست.

لازم است شماره موبایل خود را به صورت *********09 وارد نمایید، به هر صورتی به غیر از فرم ذکر شده، اشتباه است.

در حال حاضر جهت دریافت و استفاده از نرم‌افزار سیب اپ نیاز به پرداخت حق عضویت ماهیانه (اشتراک ویژه سیب اپ) دارید. پس از آن می‌توانید نرم‌افزار سیب اپ و نرم‌افزارهای موجود در آن را به راحتی دریافت نمایید.

در صورتی که اشتراک شما به پایان رسیده لازم است برای استفاده از نرم‌افزار سیب اپ مجددا اشتراک ماهیانه سیب اپ را خریداری نمایید، توجه داشته باشید شما با اشتراک ویژه سیب اپ می‌توانید در مدت زمانیکه اشتراک دارید از سیب اپ استفاده نمایید پس از به اتمام رسیدن اشتراک، برای استفاده مجدد از سیب اپ احتیاج به تمدید اشتراک دارید.

در صورتی که پیامک‌های تبلیغاتی شما بسته است، امکان دریافت کد ورود را نخواهید داشت که در این صورت لطفا با تلگرام پشتیبانی سیب اپ با آیدی @sibapphelp در ارتباط باشید.؛ در غیر این‌ صورت لطفا دستگاه (آیفون/آیپد) خود را به مدت 5 دقیقه در حالت پرواز ( Airplane Mode ) قرار داده، سپس مجددا به حالت اولیه بازگردانید همچنین برنامه‌های باز روی دستگاه (آیفون/آیپد) خود را بسته و مجددا با مرورگر سافاری وارد وبسایت سیب اپ شده و مراحل نصب را از ابتدا انجام دهید و شماره موبایل خود را وارد نمایید؛ در صورتی که مجددا کد ورود برای شما ارسال نشد، لطفا با تلگرام پشتیبانی سیب اپ با آیدی @sibapphelp در ارتباط باشید.

لطفا ورژن و حجم دستگاه خود را بررسی نمایید، جهت دریافت سیب اپ لازم است ورژن iOS شما بالاتر از 10 باشد و حداقل 100 مگابایت حافظه خالی داشته باشید؛ در صورتی که این مورد را بررسی کردید و در این خصوص مشکلی نداشتید، لطفا دستگاه (آیفون/آیپد) خود را به مدت 5 دقیقه در حالت پرواز ( Airplane Mode ) قرار داده ، سپس مجددا به حالت اولیه بازگردانید همچنین برنامه‌های باز روی دستگاه (آیفون/آیپد) خود را بسته و مجددا با مرورگر سافاری وارد وبسایت سیب اپ شده و مراحل نصب را از ابتدا انجام دهید.

این پیغام بابت این است که شما شماره موبایل خود را چندین مرتبه پشت سرهم در وبسایت سیب اپ ثبت کرده اید. لطفا 30 دقیقه منتظر بمانید و مجددا اقدام به نصب سیب اپ کنید و آخرین کدی که برای شما پیامک شده است را وارد کنید.

لطفا دستگاه (آیفون/آیپد) خود را به مدت 5 دقیقه در حالت پرواز (Airplane Mode) قرار داده، سپس مجددا به حالت اولیه بازگردانید همچنین برنامه‌های باز روی دستگاه (آیفون/آیپد) خود را بسته و مجددا اقدام به نصب سیب اپ کنید و آخرین کدی که برای شما پیامک شده است را وارد کنید.

راهنمای اپلیکیشن سیب‌اپ

شما می توانید از دو طریق اقدام به خرید اشتراک ویژه کنید: از طریق سایت: - وارد سایت سیب اپ شوید. - وارد قسمت اشتراک ویژه شوید. - در این مرحله لازم است شماره موبایل کاربری خود را وارد کنید، سپس به درگاه پرداخت متصل می‌شوید و با وارد کردن اطلاعات بانکی خود پرداخت شما با موفقیت به پایان می‌رسد. - وارد نرم‌افزار سیب اپ شده و شماره موبایل کاربری خود را وارد کنید. - حال می‌توانید از همه‌ی امکانات سیب اپ به راحتی استفاده کنید. از طریق نرم‌افزار: -وارد نرم‌افزار سیب اپ شده و از قسمت حساب کاربری وارد "خرید اشتراک" شوید. -با زدن دکمه‌ی پرداخت، شما به درگاه بانکی متصل شده و با وارد کردن اطلاعات بانکی خود پرداخت شما با موفقیت به پایان می‌رسد. -حال می‌توانید از همه‌ی امکانات سیب اپ به راحتی استفاده کنید.

در صورتی که پیامک‌های تبلیغاتی شما بسته است، امکان دریافت کد ورود را نخواهید داشت که در این صورت لطفا با تلگرام پشتیبانی سیب اپ با آیدی @sibapphelp در ارتباط باشید.؛ در غیر این‌ صورت لطفا دستگاه (آیفون/آیپد) خود را به مدت 5 دقیقه در حالت پرواز ( Airplane Mode ) قرار داده، سپس مجددا به حالت اولیه بازگردانید همچنین برنامه‌های باز روی دستگاه (آیفون/آیپد) خود را بسته و مجددا با مرورگر سافاری وارد وبسایت سیب اپ شده و مراحل نصب را از ابتدا انجام دهید و شماره موبایل خود را وارد نمایید؛ در صورتی که مجددا کد ورود برای شما ارسال نشد، لطفا با تلگرام پشتیبانی سیب اپ با آیدی @sibapphelp در ارتباط باشید.

جهت دریافت نرم‌افزارها و استفاده از آن‌ها نیاز است وارد حساب کاربری خود در سیب اپ شوید، لطفا روی دکمه «ورود به سیب اپ» از بالای صفحه کلیک کنید، سپس شماره همراه حساب کاربری خود را وارد و گزینه «ورود به حساب کاربری» را بزنید، در صفحه بعد کدی که برایتان پیامک می‌شود را وارد کنید؛ شما با موفقیت وارد سیب اپ شده‌اید؛ حال می‌توانید از همه‌ی امکانات سیب اپ به راحتی بهره‌مند شوید.

جهت استفاده کردن از نرم‌افزارهای دریافتی از سیب اپ نیاز است که در حساب کاربری خود در سیب اپ باشید، در صورتی که برنامه‌ایی از نسخه آخر سیب اپ دریافت کرده‌اید و پس از ورود کرش می‌کند، لطفا یک بار وارد برنامه سیب اپ شده و اطمینان حاصل کنید که در حساب کاربری خود هستید. (در صورتی که بالای صفحه نوشته شده باشد "ورود به سیب اپ" به این معناست در حساب کاربری خود نیستید) در صورتی که در حساب کاربری سیب اپ خود بودید لطفا یکبار برنامه مورد نظر را پاک کرده و مجددا از سیب اپ دریافت نمایید؛ اگر مشکل برطرف نشد لطفا در نرم‌افزار سیب اپ، در صفحه برنامه مورد نظر در قسمت "گزارش مشکل" مشکل را اعلام کنید تا توسط همکاران تیم فنی بررسی و وضعیت آن به شما از طریق نرم‌افزار سیب اپ اطلاع رسانی شود.

لطفا یک بار از حساب کاربری خود در سیب اپ خارج شوید، سپس با شماره موبایلی که با آن اشتراک خریداری کرده‌اید وارد سیب‌ اپ شوید؛ در صورتی که مجددا پیغام "نیاز به اشتراک ویژه دارید" را مشاهده کردید، لطفا با تلگرام پشتیبانی سیب اپ با آیدی @sibapphelp در ارتباط باشید.

متاسفانه به علت مسدود شدن اکانت‌های قبلی سیب اپ، تمامی برنامه‌های دریافتی از نسخه‌های قدیم سیب اپ از کار افتاده‌اند، جهت استفاده مجدد از برنامه مورد نظر لطفا تمامی برنامه‌هایی که از نسخه قدیمی سیب اپ دریافت کرده‌اید را پاک و مجدد آن‌ها را از نسخه جدید سیب اپ دریافت نمایید.

در صورتی که نام برنامه مورد نظر را به دو صورت فارسی و لاتین در سیب اپ جستجو کرده اید و یافت نشده است، لطفا از طریق حساب کاربری، وارد بخش «درخواست برنامه جدید» شوید و برنامه مورد نظر خود را ثبت نمایید.

ابتدا از وصل بودن اینترنت خود اطمینان حاصل کنید؛ در صورتی که از اینترنت پایدار و پرسرعت استفاده می‌کنید، لطفا دستگاه (آیفون/آیپد) خود را به مدت 5 دقیقه در حالت پرواز (Airplane Mode) قرار داده، سپس مجددا به حالت اولیه بازگردانید. همچنین برنامه‌های باز روی دستگاه (آیفون/آیپد) خود را بسته و مجددا اقدام به ورود به نرم‌افزار سیب اپ نمایید، در صورتی که پیغام پابرجاست ممکن است به علت بار ترافیکی لحظه‌ایی موجود در سیب اپ باشد که لازم است در دقایق دیگر اقدام به ورود نمایید.

در صورتی که این پیغام را مشاهده می‌کنید به این معناست که اینترنت شما قطع است، لطفا اینترنت خود را بررسی کنید، در صورتی که از اینترنت پایدار و پرسرعت استفاده می‌کنید لطفا دستگاه (آیفون/آیپد) خود را به مدت 5 دقیقه در حالت پرواز (Airplane Mode) قرار داده، سپس مجددا به حالت اولیه بازگردانید همچنین برنامه‌های باز روی دستگاه (آیفون/آیپد) خود را بسته و مجددا اقدام به ورود به نرم‌افزار سیب اپ نمایید.

لازم است شماره موبایل خود را به صورت *********09 وارد نمایید، به هر صورتی به غیر از فرم ذکر شده، اشتباه است.

جهت دریافت برنامه از سیب اپ نیاز به داشتن اشتراک ویژه سیب اپ است؛ در صورتی که اشتراک تهیه کرده‌اید و اشتراک شما به اتمام رسیده است جهت دریافت و بروزرسانی برنامه‌ها لازم است که اشتراک خود را تمدید نمائید.

در صورتی که قصد دارید برنامه‌ایی را از سیب اپ دریافت کنید که قبلا روی گوشی شما نصب بوده است لازم است ابتدا نسخه قدیمی را پاک کنید سپس برنامه مورد نظر را از سیب اپ مجددا دریافت نمایید؛ اگر در حال حاضر برنامه روی دستگاه (آیفون/آیپد) شما نصب نیست، لطفا به حجم برنامه مورد نظر توجه نمایید. در صورتی که حجم برنامه بالای 100 مگابایت باشد لازم است با wifi اقدام به دریافت آن کنید؛ در غیر این صورت لطفا دستگاه (آیفون/آیپد) خود را به مدت 5 دقیقه در حالت پرواز (Airplane Mode) قرار داده، سپس مجددا به حالت اولیه بازگردانید. همچنین برنامه‌های باز روی دستگاه (آیفون/آیپد) خود را بسته و مجددا اقدام به نصب نمایید، در صورتی که مجددا پیغام install برای شما ظاهر نشد، لطفا در نرم‌افزار سیب اپ، در صفحه برنامه مورد نظر در قسمت "گزارش مشکل" مشکل را اعلام کنید تا توسط همکاران تیم فنی بررسی و وضعیت آن به شما از طریق نرم‌افزار سیب اپ اطلاع رسانی شود.

در صورتی که قصد دارید برنامه‌ایی را از سیب اپ دریافت کنید که قبلا روی گوشی شما نصب بوده لازم است ابتدا نسخه قدیمی را پاک کنید سپس برنامه مورد نظر را از سیب اپ مجددا دریافت نمایید؛ اگر در حال حاضر برنامه مورد نظر روی دستگاه (آیفون/آیپد) شما نصب نیست، لطفا به حجم برنامه مورد نظر توجه نمایید. در صورتی که حجم برنامه بالای 100 مگابایت باشد لازم است با wifi اقدام به دریافت آن برنامه کنید در غیر این صورت لطفا دستگاه (آیفون/آیپد) خود را به مدت 5 دقیقه در حالت پرواز (Airplane Mode) قرار داده، سپس مجددا به حالت اولیه بازگردانید همچنین برنامه‌های باز روی دستگاه (آیفون/آیپد) خود را بسته و مجددا اقدام به نصب نمایید، در صورتی که مجددا پیغام install برای شما ظاهر نشد، لطفا در نرم‌افزار سیب اپ، در صفحه برنامه مورد نظر در قسمت "گزارش مشکل" مشکل را اعلام کنید تا توسط همکاران تیم فنی بررسی و وضعیت آن به شما از طریق نرم‌افزار سیب اپ اطلاع رسانی شود.

لطفا حجم دستگاه (آیفون/آیپد) خود را بررسی کنید تا به مقدار حجم برنامه مورد نظر (در صفحه برنامه در سیب اپ ذکر شده است) فضای خالی داشته باشید، در صورتی که به مقدار حجم برنامه، حجم خالی داشته‌اید، لطفا در نرم‌افزار سیب اپ، در صفحه برنامه مورد نظر در قسمت "گزارش مشکل" مشکل را اعلام کنید تا توسط همکاران تیم فنی بررسی و وضعیت آن به شما از طریق نرم‌افزار سیب اپ اطلاع رسانی شود.

لطفا حجم دستگاه (آیفون/آیپد) خود را بررسی کنید تا به مقدار حجم برنامه مورد نظر (در صفحه برنامه در سیب اپ ذکر شده است) فضای خالی داشته باشید، در صورتی که به مقدار حجم برنامه، حجم خالی داشته‌اید، لطفا در نرم‌افزار سیب اپ، در صفحه برنامه مورد نظر در قسمت "گزارش مشکل" مشکل را اعلام کنید تا توسط همکاران تیم فنی بررسی و وضعیت آن به شما از طریق نرم‌افزار سیب اپ اطلاع رسانی شود.

در صورتی که برنامه های مورد نظر را از نسخه‌های قدیم سیب اپ دریافت کرده‌اید، متاسفانه به علت مسدود شدن اکانت‌های قبلی سیب اپ، تمامی برنامه‌های دریافتی از نسخه‌های قدیم سیب اپ از کار افتاده‌اند، جهت استفاده مجدد از برنامه مورد نظر لطفا تمامی برنامه‌هایی که از نسخه قدیمی سیب اپ دریافت کرده‌اید را پاک و مجدد آن‌ها را از نسخه جدید سیب اپ دریافت نمایید؛.

در صورتی که نسخه‌ای که در حال حاضر روی دستگاه (آیفون/آیپد) شما نصب است را از جایی به غیر از سیب اپ دریافت کرده‌اید و یا مدت زمان زیادی است که آن را بروزرسانی نکرده‌اید لطفا یک بار برنامه مورد نظر را به صورت کامل از دستگاه (آیفون/آیپد) خود پاک کرده و مجددا آن را از سیب اپ دریافت نمایید، در غیر این صورت لطفا به حجم برنامه مورد نظر توجه نمایید. در صورتی که حجم برنامه بالای 100 مگابایت باشد لازم است با wifi اقدام به دریافت آن برنامه کنید؛ در غیر این صورت لطفا دستگاه (آیفون/آیپد) خود را به مدت 5 دقیقه در حالت پرواز (Airplane Mode) قرار داده، سپس مجددا به حالت اولیه بازگردانید. همچنین برنامه‌های باز روی دستگاه (آیفون/آیپد) خود را بسته و مجددا اقدام به نصب نمایید، در صورتی که مجددا پیغام install برای شما ظاهر نشد، لطفا در نرم‌افزار سیب اپ، در صفحه برنامه مورد نظر در قسمت "گزارش مشکل" مشکل را اعلام کنید تا توسط همکاران تیم فنی بررسی و وضعیت آن به شما از طریق نرم‌افزار سیب اپ اطلاع رسانی شود.

به علت محدودیت سیستم عامل iOS امکان تغییر گزینه مورد نظر وجود ندارد، همکاران تیم فنی در تلاش هستند تا راه حلی برای این موضوع در نظر بگیرند، لازم به ذکر است در صورتی که برای برنامه‌ایی بروزرسانی آمده باشد با کلیک روی گزینه نصب، فایل جدید جایگزین فایل قدیم می‌شود.

کاربر گرامی در صورتی که در نرم‌افزار سیب اپ اشتراک خریداری شده شما نمایش داده نمی‌شود اما مبلغ اشتراک از حساب شما کسر شده، به این معناست که تراکنش شما ناموفق بوده است و طی 72 ساعت آینده به حساب شما از جانب بانک برگشت داده می‌شود، در صورتی که پس از 72 ساعت مبلغ به حساب شما برگشت داده نشد لطفا کد پیگیری و اطلاعات حساب خود را در تلگرام پشتیبانی سیب اپ به آیدی sibapphelp@ ارسال کنید.

لطفا یک بار از حساب کاربری خود در سیب اپ خارج شوید، سپس با شماره موبایلی که اشتراک را روی آن خریداری کرده‌اید، مجدد وارد سیب اپ شوید؛ در صورتی که مجددا پیغام "نیاز به تهیه اشتراک ویژه دارید" داده شد، لطفا با تلگرام پشتیبانی سیب اپ با آیدی sibapphelp@ در ارتباط باشید.

اشتراک‌های سیب اپ به صورت مدت دار ارائه می‌شوند؛ شما می‌توانید در مدت زمان اشتراک خود از سیب اپ استفاده نمایید. پس از به اتمام رسیدن اشتراک امکان استفاده از سیب اپ را نخواهید داشت و لازم است جهت دریافت برنامه از سیب اپ در صورت تمایل اقدام به تمدید اشتراک کنید.

اشتراکی که شما تهیه می‌کنید جهت دریافت برنامه از سیب اپ است، نسخه کامل برنامه‌هایی که برای دریافت آن‌ها از اپ استور نیاز به پرداخت هزینه دارند، در سیب اپ وجود دارد. اما برنامه‌هایی که در اپ استور به صورت رایگان ارائه شده‌اند و نیاز به پرداخت درون برنامه‌ای دارند در سیب اپ هم به همین صورت ارائه می‌شود. البته برنامه‌هایی که پس از دریافت احتیاج به پرداخت درون برنامه‌ایی دارند در توضیحات برنامه‌ها در سیب اپ مشخص هستند. از آنجایی که تمامی نرم‌افزارهای موجود در سیب اپ نسخه اصلی هستند، امکان خرید برنامه‌های دارای پرداخت درون برنامه‌ای میسر نیست.

شما می‌توانید از قسمت حساب کاربری در بخش "درخواست برنامه جدید" برنامه مورد نظر خود را ثبت کنید تا در صورت امکان در کمترین زمان در سیب اپ قرار گیرد.

این پیغام بابت این است که شما شماره موبایل خود را چندین مرتبه پشت سرهم در نرم افزار سیب اپ ثبت کرده اید. لطفا 30 دقیقه منتظر بمانید و مجددا شماره موبایل خود را ثبت کرده و کدی را که برایتان پیامک می‌شود را وارد کنید.

لطفا دستگاه (آیفون/آیپد) خود را به مدت 5 دقیقه در حالت پرواز (Airplane Mode) قرار داده، سپس مجددا به حالت اولیه بازگردانید همچنین برنامه‌های باز روی دستگاه (آیفون/آیپد) خود را بسته و مجددا شماره موبایل خود را ثبت کرده و کدی را که برایتان پیامک می‌شود را وارد کنید.

در صورتی که برنامه مورد نظر شما دارای پشتیبانی است لطفا با پشتیبانی خود آن برنامه در ارتباط باشید، در غیر این صورت لطفا در نرم‌افزار سیب اپ، در صفحه برنامه مورد نظر در قسمت "گزارش مشکل" مشکل را اعلام کنید تا توسط همکاران تیم فنی بررسی و وضعیت آن به شما از طریق نرم‌افزار سیب اپ اطلاع رسانی شود.

logo-samandehi