رفتن به محتوا رفتن به فوتر

روشن کردن هات اسپات ایفون در iOS 15 و iOS 16

آیا شما با روش فعال سازی هات اسپات آیفون یا آیپد آشنایی دارید؟ در واقع، با توجه به اینکه اینترنت در دنیای امروز حرف اول را می‌زند و نسل‌های مختلف اینترنت از جمله (G4) و (G5) در استفاده از اپلیکیشن‌های موبایلی و حتی کار با کامپیوتر نقش مهمی را بازی می‌کنند، یادگیری نحوه روشن کردن هات اسپات ایفون در iOS15 و iOS16 برای دارندگان گوشی‌های آیفون و تبلت‌های آیپد ضروری است. بنابراین این مطلب از بلاگ سیب اپ را به آموزش فعال کردن هات اسپات آیفون در آی‌او‌اس 15 و 16 اختصاص داده‌ایم. در ادامه همراه ما باشید.

اهمیت فعال سازی هات اسپات ایفون

از آنجایی که اینترنت همراه (Cellular Data) برای جستجو کردن در صفحات مختلف و استفاده آسان در اپلیکیشن‌ها استفاده گسترده پیدا کرده، بسیاری اهمیت فعال سازی هات اسپات آیفون را در بهره‌مندی از اینترنت می‌دانند. اما با توجه به این موضوع که اپل برای ارتقای امنیت دستگاه‌های خود اقدامات متعددی انجام داده، فعال کردن هات اسپات در سیستم‌عامل (iOS) برای تبادل اطلاعات و فایل‌های میان گوشی‌های آیفون و تبلت‌های آیپد ضروری به نظر می‌رسد. البته با استفاده از هات اسپات می‌توان انتقال اطلاعات را از دستگاه‌های مبتنی بر (iOS) به دستگاه‌های اندرویدی و لپ‌تاپ‌ها یا کامپیوترهای رومیزی به راحتی انجام داد.

روشن کردن هات اسپات ایفون در iOS 15

برای اینکه کار روشن کردن هات اسپات ایفون را در (iOS 15) انجام دهید باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. وارد (Settings) آیفون شوید.
 2. مطمئن شوید که (Cellular Data) روشن است.
 3. در میان گزینه‌های پیش روی خود، گزینه (Personal Hotspot) را انتخاب نمایید. این گزینه بعد از (Cellular Data) قرار گرفته است.
 4. با فعال سازی گزینه (Allow others to join)، بخش اصلی فعال سازی هات اسپات انجام می‌شود.
 5. برای اینکه هات اسپات توسط سیستم‌های دیگر قابل استفاده باشد، باید در این مرحله رمز (Wi-Fi) را تنظیم کنید. 
 6. اکنون علاوه بر اینکه نام هات اسپات دستگاه شما توسط سایر دستگاه‌ها قابل شناسایی است، با وارد شدن رمز وای فای شما در محل مشخص در سیستم‌های دیگر، هات اسپات فعال به اشتراک گذاشته می‌شود.

روشن کردن هات اسپات ایفون در iOS 16

شاید شما هم از دستگاهی استفاده می‌کنید که سیستم‌عامل (iOS 16) روی آن نصب شده است. در این حالت باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید تا بتوانید فعال سازی هات اسپات آیفون یا آیپد خود را به سهولت انجام دهید.

 • وارد (Settings) شوید.
 • ابتدا (Cellular Data) را روشن کنید.
 • سپس با انتخاب گزینه (Personal Hotspot) وارد صفحه دیگر شوید.
 • اکنون نوبت به آن رسیده که (Allow others to join) را فعال کنید.
 • با فعال کردن (Allow others to join)، اسم هات اسپات شما زیر رمز وای فای مشخص می‌شود. در ضمن افرادی که (Wi-Fi) خود را روشن کرده‌اند، می‌توانند نام هات اسپات شما را در فهرست وای فای‌ها مشاهده کنند.
 • با به اشتراک گذاشتن رمز وای فای خود با افراد مورد نظر، می‌توانید امکان استفاده از اینترنت را برای سایر دستگاه‌ها فراهم کنید.

راهکارهای مشکلات فعال سازی هات اسپات در ایفون

این امکان برای کاربران آیفون و آیپد وجود دارد که مراحل گفته شده برای فعال سازی هات اسپات آیفون را در (iOS 15) و (iOS 16) دنبال کنند، اما اینترنت به درستی وصل نشود یا امکان انتقال فایل که به‌عنوان کاربرد دیگر فعال سازی هات اسپات به حساب می‌آید، میسر نباشد. در این حالت چند راهکار وجود دارد که شما می‌توانید با کمک آنها فرآیند روشن کردن هات اسپات در آیفون را بدون دردسر پیش ببرید.

1- اطمینان از روشن بودن (Cellular Data)

کافی است وارد صفحه (Settings) شده و از طریق آن به بخش (Cellular Data) وارد شوید. در صورتی که غیرفعال (OFF) است، آن را فعال (ON) کرده و وضعیت اینترنت و انتقال فایل را مجدداً چک کنید.

2- اطمینان از فعال بودن (Allow others to join)

از این موضوع مطمئن شوید که گزینه (Allow others to join) را در سیستم خود فعال کرده‌اید. اگر این گزینه را فعال نکرده باشید، هات اسپات آیفون شما برای سایرین قابل بازیابی و شناسایی نیست. اما اگر فعال باشد، اسم هات اسپات و رمز عبور وای فای برای شما مشخص خواهد شد و اسم برای دیگران قابل بازیابی است.

3- ری‌استارت کردن آیفون و آیپد

در صورتی که از فعال بودن اینترنت داده و امکان پیوستن دیگران به هات اسپات خود مطمئن شدید و همچنان هات اسپات فعالیت درستی نداشت، دستگاه خود را ری‌استارت (Restart) کنید. پس از روشن شدن دستگاه، اینترنت را بررسی کنید. احتمال رفع مشکل روشن کردن هات اسپات آیفون به این روش وجود دارد.

4- به‌روزرسانی کردن نسخه (iOS)

در بسیاری از مواقع اگر از نسخه‌های قدیمی سیستم‌عامل (iOS) استفاده می‌کنید و به شما هشدار به‌روزرسانی سیستم‌عامل (iOS) ارسال شده است، باید دست به کار شوید. به این معنی که احتمالاً با به‌روزرسانی کردن سیستم‌عامل گوشی یا تبلت خود، مشکل برطرف گردد.

5- ریست کردن تنظیمات شبکه

راهکار دیگری که از عهده شما برمی‌آید، ریست کردن شبکه است. با این روش تنظیمات مرتبط با شیوه اتصال به شبکه‌های (Wi-Fi)، تلفن همراه، بلوتوث و سایر شبکه‌ها به حالت اولیه برگردانده می‌شوند.

6- به‌روزرسانی تنظیمات اپراتوری سیم‌کارت

گاهی لازم است برای اینکه اینترنت داده گوشی آیفون یا تبلت آیپد خود را فعال کنید، تنظیمات بخش (Cellular Data) را به‌روزرسانی نمایید. علت آن به‌روزرسانی‌هایی هستند که از سوی اپراتور ارائه‌دهنده خدمات اینترنت داده صورت می‌گیرند و در صورت انجام این به‌روزرسانی‌ها روی گوشی یا تبلت، مشکل فعال سازی هات اسپات آیفون در (iOS 15) و (iOS 16) یا حتی نسخه‌های قبلی (iOS) رفع خواهد شد.

جمع‌بندی

 •  روشن کردن هات اسپات در سیستم‌عامل (iOS) برای تبادل اطلاعات و فایل‌های میان گوشی‌های آیفون و تبلت‌های آیپد ضروری به نظر می‌رسد.
 • با فعال سازی گزینه (Allow others to join) در (Personal Hotspot)، بخش اصلی فعال سازی هات اسپات انجام می‌شود.
 • اطمینان از روشن بودن (Cellular Data)، اطمینان از فعال بودن (Allow others to join)، ری‌استارت کردن آیفون و آیپد، به‌روزرسانی کردن نسخه (iOS)، ریست کردن تنظیمات شبکه و به‌روزرسانی تنظیمات اپراتوری سیم‌کارت برای رفع مشکلات مرتبط با فعال‌سازی هات اسپات آیفون و آیپد استفاده می‌شوند.

ارسال نظر